Nowa droga, ścieżki rowerowe i trzy autobusy. Gmina Dywity z dofinansowaniem unijnym

Nowa droga, ścieżki rowerowe i trzy autobusy. Gmina Dywity z dofinansowaniem unijnym

- Kategoria: Wiadomości
0

droga-gmina-dywity

Znakomita informacja dla mieszkańców Gminy Dywity. Wójt Jacek Szydło podpisał umowę z Zarządem Województwa na dofinansowanie środkami unijnymi projektu „Kompleksowy projekt zwiększający ekomobilność na terenie Gminy Dywity”. Wartość projektu to prawie 7,5 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie prawie 5,9 mln zł.

Zakres projektu obejmuje wykonanie kilku inwestycji:

  1. wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa wraz z budową parkingów Park&Ride, oświetlenia i kanalizacji deszczowej,
  2. zakup trzech autobusów do obsługi linii gminnych,
  3. rozbudowę drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową 1449N w kierunku Wipaszu, Myk i Zalbek do ul. Wiosennej w Olsztynie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego.

Finansowanie jest więc zagwarantowane, obecnie trwa przygotowywanie procedury przetargowej, a w przyszłym roku powinny ruszyć prace.

Niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów będzie miała z pewnością budowa ścieżki pieczo-rowerowej z Dywit do Różnowa, czyli dwóch największych miejscowości gminy Dywity. Rozpocznie się ona w Dywitach za Zespołem Szkół i będzie cały czas szła z prawej strony drogi powiatowej (patrząc od strony Dywit w kierunku Różnowa) niemal do skrzyżowania z drogą na Dągi i Kieźliny. Tuż przed skrzyżowaniem na Dągi ścieżka przejdzie na lewą stronę drogi i dojdzie do starego Różnowa, gdzie przed skrzyżowaniem na Rozgity oddali się od drogi powiatowej i wejdzie nieco w wieś, by po kilkudziesięciu metrach przejść ponownie na prawą stronę drogi powiatowej.

droga-gmina-dywity

Ścieżka połączy się z istniejącym chodnikiem w nowym Różnowie. W Dywitach ścieżka będzie też miała odnogę do ul. Jana Pawła, co pozwoli rowerzystom ominąć centrum miejscowości i w spokojnych warunkach włączyć się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach do będącej na ukończeniu ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do cmentarza komunalnego albo dojechać i skorzystać ze ścieżki wokół Jeziora Dywickiego.

Źródło: mat. prasowy UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja