Nowa droga, ścieżki rowerowe i trzy autobusy. Gmina Dywity z dofinansowaniem unijnym

Nowa droga, ścieżki rowerowe i trzy autobusy. Gmina Dywity z dofinansowaniem unijnym

- Kategoria: Wiadomości
0

droga-gmina-dywity

Znakomita informacja dla mieszkańców Gminy Dywity. Wójt Jacek Szydło podpisał umowę z Zarządem Województwa na dofinansowanie środkami unijnymi projektu „Kompleksowy projekt zwiększający ekomobilność na terenie Gminy Dywity”. Wartość projektu to prawie 7,5 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie prawie 5,9 mln zł.

Zakres projektu obejmuje wykonanie kilku inwestycji:

  1. wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa wraz z budową parkingów Park&Ride, oświetlenia i kanalizacji deszczowej,
  2. zakup trzech autobusów do obsługi linii gminnych,
  3. rozbudowę drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową 1449N w kierunku Wipaszu, Myk i Zalbek do ul. Wiosennej w Olsztynie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego.

Finansowanie jest więc zagwarantowane, obecnie trwa przygotowywanie procedury przetargowej, a w przyszłym roku powinny ruszyć prace.

Niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów będzie miała z pewnością budowa ścieżki pieczo-rowerowej z Dywit do Różnowa, czyli dwóch największych miejscowości gminy Dywity. Rozpocznie się ona w Dywitach za Zespołem Szkół i będzie cały czas szła z prawej strony drogi powiatowej (patrząc od strony Dywit w kierunku Różnowa) niemal do skrzyżowania z drogą na Dągi i Kieźliny. Tuż przed skrzyżowaniem na Dągi ścieżka przejdzie na lewą stronę drogi i dojdzie do starego Różnowa, gdzie przed skrzyżowaniem na Rozgity oddali się od drogi powiatowej i wejdzie nieco w wieś, by po kilkudziesięciu metrach przejść ponownie na prawą stronę drogi powiatowej.

droga-gmina-dywity

Ścieżka połączy się z istniejącym chodnikiem w nowym Różnowie. W Dywitach ścieżka będzie też miała odnogę do ul. Jana Pawła, co pozwoli rowerzystom ominąć centrum miejscowości i w spokojnych warunkach włączyć się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach do będącej na ukończeniu ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do cmentarza komunalnego albo dojechać i skorzystać ze ścieżki wokół Jeziora Dywickiego.

Źródło: mat. prasowy UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W sobotę otwarcie Aquasfery. Zobacz na jakich zasadach będzie można korzystać z basenów

W sobotę, 6 czerwca 2020 roku o godz.