Nocna prohibicja w Olsztynie jednak zostaje

Nocna prohibicja w Olsztynie jednak zostaje

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

We wtorek (6 listopada) olsztyńscy radni ponownie zajęli się uchwałą o zakazie sprzedaży alkoholu. Ostatecznie ustalono, że nocna prohibicja w Olsztynie zostaje, a aktualizacji ulegną tylko przepisy dotyczące liczby koncesji na dystrybucję alkoholu.

W porównaniu do przepisów przyjętych podczas lipcowej sesji Rady Miasta zwiększona została liczba pozwoleń na sprzedaż alkoholu poza lokalami gastronomicznymi. Teraz będzie ich łącznie o 60 więcej, niż w poprzedniej wersji przepisów.

W Olsztynie nadal obowiązuje zakaz handlu alkoholem między 22:00 a 6:00 oraz minimalna odległość – 50 metrów – w przypadku wszystkich ujętych poprzednio obiektów, w tym budynków kultu religijnego.

Utrzymanie tych obostrzeń związane jest z danymi przedstawionymi przez policjantów i strażników miejskich za okres od 4 września do 25 października. W tym czasie w 2017 roku było 109 interwencji związanych z zakłócaniem porządku w nocy, natomiast po wprowadzeniu ograniczeń – zaledwie 28. Ponadto strażnicy miejscy w tym samym okresie 2017 roku zawieźli do ambulatorium dla nietrzeźwych 123 osoby, teraz – 72.

Nowe przepisy mają wejść w życie w dwa tygodnie po opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: UM Olsztyna/ własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236