Noc Teatru Jaracza

Noc Teatru Jaracza

- Kategoria: Kultura, Teatr
0

noc-teatru-jaracza

Chciałbyś zobaczyć kulisy Teatru Jaracza? Albo wspólnie z aktorami stworzyć na podstawie Twoich opowieści spektakl na żywo? A może na własnej skórze przekonać się jak wygląda egzamin do Studium Aktorskiego? To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na Ciebie podczas Nocy Teatru Jaracza już 7 czerwca od godziny 15:00.

15:00 -16:00 , 16:00 – 17:00, 17:00 – 18:00 – ZWIEDZANIE TEATRU
Foyer Sceny Dużej, kulisy Sceny Dużej, Muzeum Techniki Teatralnej, malarnia, most techniczny Sceny Margines – bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kasie Teatru od 2 czerwca

18:00 – 19:00 – TWORZENIE SPEKTAKLU „NA ŻYWO” (Scena Kameralna)
Publiczność tworzy scenariusz spektaklu opowiadając historię – studenci razem z chętnymi widzami odgrywają sceny. Pieczę reżyserską pełnił będzie Giovanny Castellanos. W prosty sposób pokażemy jak powstaje spektakl, zaprezentujemy możliwości techniczne – dźwięk oraz świtało – oraz ich wykorzystanie przy budowaniu emocji w spektaklu.

19:00 – 21:00 – CZERWONA DROGA DO SABAIBY (Scena Duża)

21:00 – 21:30 – „JAK TO POKAZAĆ” (Scena Duża)
Cztery drużyny składające się z widzów, dowodzone przez kapitanów ze świata mediów, polityki, sportu i teatru staną w szranki w rozszyfrowaniu krótkich scenek z najpopularniejszych sztuk teatralnych i produkcji filmowych, które pokażą aktorzy Teatru Jaracza: Paweł Parczewski, Małgorzata Rydzyńska i Cezary Ilczyna.

21:30 – 22:30 – KĄCIKI TEATRALNE (Foyer Sceny Dużej)
charakteryzacja, perukarnia, garderoba, rekwizyty, pracownia malarska

22:30 – 23:00 – BYĆ ALBO NIE BYĆ… AKTOREM. O TO JEST PYTANIE (Scena Duża)
Przetestujemy umiejętności oraz predyspozycje aktorskie widzów. Pokażemy kilka ćwiczeń oraz technik wykorzystywanych przez studentów w Studium Aktorskim, a także zaprezentujemy przykładowe pytania padające podczas egzaminów do Studium Aktorskiego. Prowadzący: Paweł Parczewski.

23:00 – 00:00 – NOCNE ZWIEDZANIE TEATRU Z IRENĄ TELESZ
bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kasie Teatru od 2 czerwca
bezpłatne wejściówki od 2 czerwca do odbioru w Kasie Teatru

 Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie ul. 1 Maja 4 

Źródło: teatr.olsztyn.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na