Noc biologów na UWM w Olsztynie

Noc biologów na UWM w Olsztynie

noc-bilogow-18

W piątek 12 stycznia 2018 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Biologów”.

Noc Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpocznie się 12 stycznia (piątek) o godz. 8.00, aby umożliwić udział w eksperymentach dzieciom z przedszkoli i szkół. Organizatorzy liczą, że już po południu przyjdą ponownie, tym razem ze swoimi rodzicami. Działać będzie także kawiarnia naukowa, gdzie w kameralnych warunkach porozmawiać będzie można z prawdziwymi naukowcami.

W tym roku dowiemy się m.in. czym jest „genetyka zachowania”, poznamy historię biologii molekularnej w kryminalistyce oraz niezwykłe owady z epoki dinozaurów.

Noc Biologów ma na celu przekazanie wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych na różnych poziomach – od podstawowych wiadomości przyrodniczych do zagadnień problematycznych, nurtujących współczesną biologię i biotechnologię.

 

Szczegółowy program dostępny TUTAJ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budimex kontynuuje prace nad wiaduktem w Ostródzie

Budimex, mimo zimy, nie przerywa pracy na budowie