Noc biologów na UWM w Olsztynie

Noc biologów na UWM w Olsztynie

noc-bilogow-18

W piątek 12 stycznia 2018 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Biologów”.

Noc Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpocznie się 12 stycznia (piątek) o godz. 8.00, aby umożliwić udział w eksperymentach dzieciom z przedszkoli i szkół. Organizatorzy liczą, że już po południu przyjdą ponownie, tym razem ze swoimi rodzicami. Działać będzie także kawiarnia naukowa, gdzie w kameralnych warunkach porozmawiać będzie można z prawdziwymi naukowcami.

W tym roku dowiemy się m.in. czym jest „genetyka zachowania”, poznamy historię biologii molekularnej w kryminalistyce oraz niezwykłe owady z epoki dinozaurów.

Noc Biologów ma na celu przekazanie wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych na różnych poziomach – od podstawowych wiadomości przyrodniczych do zagadnień problematycznych, nurtujących współczesną biologię i biotechnologię.

 

Szczegółowy program dostępny TUTAJ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na