Niewybuch w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellończyka z ul. Szarych Szeregów. Policjanci całą noc zabezpieczali miejsce znaleziska

Niewybuch w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellończyka z ul. Szarych Szeregów. Policjanci całą noc zabezpieczali miejsce znaleziska

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Policjanci przez ostatnią noc zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu, prawdopodobnie pochodzącego z okresu II wojny światowej. Informacja do oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki policji otrzymał taką informacje od pracowników budowlanych, którzy wykonywali prace wykopaliskowe w rejonie skrzyżowania ulicy Szarych Szeregów z ul. Jagiellończyka.

Wczoraj (15.10.2020) około godziny 17:00 oficer dyżurny KMP w Olsztynie przyjął informację o znalezieniu w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellończyka z ul. Szarych Szeregów niewybuchu mogącego pochodzić z okresu II wojny światowej. Na miejsce, w celu zbadania tej informacji skierowany został policyjny patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził przypuszczenia pracowników wykonujących prace wykopaliskowe w rejonie skrzyżowania.

Policyjni pirotechnicy zajęli się zabezpieczeniem niebezpiecznego miejsca poprzez wyznaczenie strefy bezpiecznej. Konieczne było całkowite zamknięcie części ulicy Jagiellończyka oraz ul. Szarych Szeregów. Ruch pojazdów w rejonie skrzyżowania był wstrzymany. Ze względu na to, że w pobliżu znaleziska znajdowały się dwa budynki mieszkalne, zdecydowano się również na ewakuację kilkudziesięciu mieszkańców.

O niebezpiecznym znalezisku powiadomieni zostali wojskowi saperzy, którzy następnego od godzin porannych zajęli się podjęciem niewybuchu. Działania związane z zabezpieczeniem niebezpiecznego ładunku trwały do godziny 8:00. Po tym czasie, policjanci przywrócili ruch pojazdów a kilkadziesiąt ewakuowanych osób mogła bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Źróło: KMP Olsztyn (RP)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych