Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez ratowników medycznych

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez ratowników medycznych

- Kategoria: Na sygnale
0

policja1.jpg

Załoga karetki pogotowia zauważyła na ulicach Olsztyna dziwnie poruszającego się mercedesa. Kierowca podejrzanego auta jadąc tzw. „wężykiem” skręcając w lewo włączał prawy kierunkowskaz i na odwrót. Ratownicy medyczni zatrzymali niebezpiecznego kierowcę i udaremnili mu dalszą jazdę. Jak się okazało ich podejrzenia co do stanu trzeźwości były słuszne. W organizmie kierowcy krążyło 2,5 promila alkoholu. Na jaw wyszło również to, że 31-latek nie posiada prawa jazdy.

Wczoraj (31.05.2018r.) przed godziną 23:00, zespół medyków jadących karetką pogotowia na ul. Rataja w Olsztynie zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę osobowego mercedesa. W chwili, gdy podejrzane auto wykonywało manewr skrętu w prawo w pojeździe świecił się lewy kierunkowskaz i odwrotnie. Gdy jadący tzw. „wężykiem” pojazd się zatrzymał ratownicy medyczni postanowili sprawdzić czy z kierowcą na pewno jest wszystko w porządku. Na widok zbliżających się mężczyzn, kierowca mercedesa wyrzucił w krzaki kluczyki od swojego auta. Ratownicy medyczni nie mieli wątpliwości co do tego, że kierowca mercedesa jest nietrzeźwy ponieważ z jego auta wydobywała się wyraźna, silna woń alkoholu. Na miejsce zdarzenia skierowany został policyjny patrol.

Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu 31-letniego kierowcę mercedesa. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia medyków i wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Auto 31-latka zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu a on sam został przewieziony do jednostki policji. Z uwagi na fakt, że kierowca mercedesa miał trudności z poddaniem się kolejnemu badaniu na zawartość alkoholu, policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do dalszych badań toksykolgicznych. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Policjanci dziękują ratownikom medycznym za to, że wykazali się oni postawą godną naśladowania. W mediach codziennie pojawiają się informacje o tragediach, których sprawcami są nietrzeźwi kierowcy, dlatego eliminowanie ich z ruchu jest tak ważne. W tym przypadku 31-latek ze swojej nieodpowiedzialności będzie tłumaczył się przed sądem, może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja