Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy sprawcą kolizji drogowej

Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy sprawcą kolizji drogowej

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-55

Kolejny kierowca odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Tym razem za kierownicę osobowego forda wsiadł 29-letni obywatel Ukrainy, który wraz z trzema pasażerami jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad kierownicą, wpadł w poślizg i zatrzymał się dopiero na słupie oświetleniowym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, za to 29-latek stracił prawo jazdy i przed sądem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia innym uczestnikom ruchu drogowego.

Wczoraj (11.02.2018r.) przed godziną 23:00 doszło do kolejnej kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Tym razem patrol policji na ul. Limanowskiego zauważył, że osobowy ford focus uderzył w słup oświetleniowy. Policjanci natychmiast podbiegli do poszkodowanych aby udzielić im niezbędnej pomocy. Na szczęście nikt z czterech mężczyzn podróżujących autem nie odniósł żadnych obrażeń. Skończyło się jedynie na uszkodzonej latarni i pogiętej karoserii.

Samochodem podróżowało czterech obywateli Ukrainy a za kierownicą siedział 29-letni mężczyzna. W pewnej chwili funkcjonariusze od kierowcy wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów i wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu u młodego mężczyzny.

Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych. 29-letni kierowca forda jadąc z nadmierną prędkości ul. Limanowskiego od Placu Bema w pewnej chwili stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się po prawej stronie drogi słup oświetleniowy.

Auto, którym podróżowali obywatele Ukrainy zostało zabezpieczone i odholowane na policyjny parking. Ze swojego zachowania 29-latek będzie musiał wytłumaczyć się przed Sądem Karnym w Olsztynie. Odpowie on za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Olsztyńska Policja ponawia swój apel do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin.

Źródło: KMP Olsztyn (RP)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana