Nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego

Nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-alfa

Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu szkolnego. Świadkowie, z którymi rozmawiali funkcjonariusze powiedzieli, że czuli od 38-latka alkohol już z rana przed jego pierwszym kursem. Policjanci pobrali od kierowcy krew do badania. W czasie przerwy po wykonaniu rannego kursu, 38-latek miał wypić jeszcze trzy piwa. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj (19.04.17 r) przed południem, Oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji, został telefonicznie powiadomiony, że w miejscowości Łatana Wielka gmina Wielbark, kierowca autobusu szkolnego jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu, policjanci zastali 38-letniego mężczyznę, który oświadczył, że nie jest w stanie kierować pojazdem. Funkcjonariusze ustalili, że 38-latek wykonał już poranny kurs. Nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego,  miał około godziny 8.00 przewieźć uczniów do szkół.

Świadkowie, z którymi rozmawiali funkcjonariusze powiedzieli, że czuli od 38-latka alkohol już z rana tuż przed jego pierwszym kursem. Policjanci pobrali od kierowcy krew do badania. Ponadto, w czasie przerwy po wykonaniu rannego kursu,  38-latek miał wypić jeszcze trzy piwa. Mężczyzna zreflektował się tuż przed wyruszeniem w drogę po uczniów z południowej zmiany szkolnej. Nie czuł się na siłach  kierować pojazdem. Poprosił o to koleżankę.

W obecności funkcjonariuszy po dzieci pojechał kierowca zastępczy. Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności prowadzenia autobusu szkolnego przez 38-latka.

Źródło: KWP Olsztyn (Ig/kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja