Nietrzeźwy i bez uprawnień uderzył autem w barierki na stacji paliw

Nietrzeźwy i bez uprawnień uderzył autem w barierki na stacji paliw

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-55

Olsztyńscy funkcjonariusze po krótkim pościgu pieszym zatrzymali 28-letniego kierowcę audi, który po zatrzymaniu do kontroli, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Okazało się, że był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania, a kilkanaście minut wcześniej najechał na barierki ochronne na terenie stacji paliw.

Dzisiejszej nocy (10.04.2018) przed godz. 1:00, olsztyńscy funkcjonariusze zauważyli osobowe audi jadące tzw. „wężykiem” na przeciwległym pasie ruchu. Samochód miał uszkodzony tylny zderzak, błotnik i lampy. Policjanci podejrzewając, że samochód mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym oraz, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba, natychmiast zawrócili, dogonili auto i zatrzymali do kontroli przy ul. Jagiellończyka.

28-letni kierujący po zatrzymaniu swojego audi, nagle otworzył drzwi i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg pieszy i po kilku minutach zatrzymali mieszkańca Olsztyna, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna był sprawcą zdarzenia na terenie stacji benzynowej przy ul. Sielskiej, gdzie kilkanaście minut wcześniej, podczas cofania, przewożąc w pojeździe pasażerów, najechał na barierki ochronne, a następnie odjechał z miejsca. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony. Jednak za kierowanie bez uprawnień i na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa innych osób podczas prowadzenia pojazdu, odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł.

Źródło: KMP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili