Nietrzeźwy 47-latek zatrzymany na gorącym uczynku przy próbie kradzieży auta

Nietrzeźwy 47-latek zatrzymany na gorącym uczynku przy próbie kradzieży auta

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-55

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali mężczyznę, który usiłował ukraść samochód w centrum miasta. Zatrzymany 47-latek był pijany. Mieszkaniec gminy przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

W czwartek (28.06.2018) lidzbarscy policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży samochodu. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów osiedlowych w centrum miasta. Sprawca zamierzonego celu jednak nie osiągnął, ponieważ został ujęty przez właściciela samochodu, który całą sytuację widział z okna mieszkania. Mieszkaniec gminy został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 47-latek przy próbie kradzieży samochodu posłużył się znalezionym kluczykiem do auta, który właściciel pojazdu zgubił miesiąc wcześniej.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. 47-latek przyznał się do jego popełnienia. Teraz za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

15 lutego ruszyła akcja składania rocznych PIT-ów

Akcja e-PIT 2020 – czas, start. Rozpoczęła się kolejną