Nietrzeźwi na drogach regionu. Rekordzista miał prawie 4 promile

Nietrzeźwi na drogach regionu. Rekordzista miał prawie 4 promile

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Tylko podczas ostatnich dwóch dni policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał prawie 4 promile.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek około godziny 13.00 na terenie gminy Jonkowo. Dzielnicowi otrzymali informacje, że kierowca jadący lanosem może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kontrola wykazała, że 44-latek jechał samochodem mając prawie 4 promile w organizmie.

Tego samego dnia ok. północy funkcjonariusze ruchu drogowego na ulicy Olsztyńskiej w Dobrym Mieście zatrzymali do kontroli audi. Młody kierowca siedzący za kierownicę również był pijany. Alkomat wykazał prawie promil. 18-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, które niedawno zrobił.

Również prawie promil miał w organizmie43-letni kierowca audi, który zatrzymany został wczoraj o godzinie 11.30 na terenie gminy Dywity. Zatrzymali go funkcjonariusze z drogówki.

Natomiast wczoraj wieczorem do policyjnego aresztu został zabrany 42-latek, który na ulicy Armii Krajowej w Biskupcu wjechał samochodem w ścianę sklepu. Przyczyna takiego manewru szybko się wyjaśniła. Kierowca toyoty miał 2 promile.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również spowodowanie kolizji drogowej.

Wszyscy zatrzymani przez policjantów kierowcy staną przed sądem. Kodeks karny za jazdę po alkoholu przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo w związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Nieistotne, czy będzie kierować pojazdem mechanicznym, czy rowerem. Należy pamiętać, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla innych osób korzystających z drogi.

Źródło: KMP Olsztyn (mp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236