Niebezpieczne znalezisko w lesie

Niebezpieczne znalezisko w lesie

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Wczoraj (18.04.2017) przed południem oficer dyżurny węgorzewskiej komendy policji został powiadomiony o znalezionym niewybuchu. Na nietypowy przedmiot natknął się mężczyzna spacerujący po lesie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z II wojny światowej.

Przedmiot ten ważył 40 kg i mierzył około 60 cm. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce nietypowego znaleziska i powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej w Giżycku.

Policjanci przypominają:

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej praktycznie są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości wybuchowe.

Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje bądź inne służby.

Źródło: KWP Olsztyn (AF/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27