Niebezpieczne znalezisko w lesie

Niebezpieczne znalezisko w lesie

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Wczoraj (18.04.2017) przed południem oficer dyżurny węgorzewskiej komendy policji został powiadomiony o znalezionym niewybuchu. Na nietypowy przedmiot natknął się mężczyzna spacerujący po lesie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z II wojny światowej.

Przedmiot ten ważył 40 kg i mierzył około 60 cm. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce nietypowego znaleziska i powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej w Giżycku.

Policjanci przypominają:

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej praktycznie są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości wybuchowe.

Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje bądź inne służby.

Źródło: KWP Olsztyn (AF/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Brak wyobraźni i alkohol przyczyną wypadku drogowego

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia