Nie zatrzymał się do kontroli na wodzie. Odpowie przed sądem

Nie zatrzymał się do kontroli na wodzie. Odpowie przed sądem

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Przed sądem odpowie sternik, który nie zatrzymał się do kontroli i zmusił policyjnych wodniaków do pościgu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił on przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają – nowe przepisy dotyczą nie tylko ruchu drogowego ale również poruszania się po wodzie.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Uwagę policyjnych wodniaków przyciągnął mężczyzna na skuterze wodnym, który brawurowo i z dużą prędkością poruszał się po akwenie. W związku z zagrożeniem jakie stwarzał postanowili zatrzymać go do kontroli wykorzystując do tego sygnały świetlne i dźwiękowe. Sternik nie reagował jednak na nie i przyspieszał. Udało mu się uciec. Nie uniknie jednak odpowiedzialności karnej. Ku jego zdziwieniu mundurowi ustalili tożsamość uciekiniera, zatrzymali go i przedstawili zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają

Od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy zgodnie z którymi kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Do tej pory nawet najbardziej brawurowa ucieczka traktowana była jako wykroczenie. Nie należy zapominać, że przepisy te nie dotyczą jedynie ruchu drogowego- obowiązują również na wodzie.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana