Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu – zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu ulicy Towarowej z ul. Stalową

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu – zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu ulicy Towarowej z ul. Stalową

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Chwila nieuwagi kierowcy dostawczego auta mogła doprowadzić do tragedii. Na skrzyżowaniu ulicy Towarowej z ul. Stalową około godziny 6:00 zderzyły się dwa pojazdy. Poszkodowana kierująca volkswagenem została przewieziona do olsztyńskiego szpitala. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały przez godzinę. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą.

Dziś (04.01.2021) około godziny 6:00 na skrzyżowaniu ul. Towarowej z ul. Stalową zderzyły się dwa samochody – dostawczy bus i osobowy volkswagen. Sprawcą zdarzenia był 57-letni kierujący busem, który podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w kierunku ul. Stalowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 22-letniej kierującej osobowym volkswagenem.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Utrudnienia trwały przez około godzinę a ruch odbywał się jednym pasem ruchu. Do olsztyńskiego szpitala przewieziona została 22-letnia kobieta. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących – oboje byli trzeźwi. Z uszkodzonych samochodów zatrzymane zostały dowody rejestracyjne a auta z miejsca zdarzenia odjechały na lawetach.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Od obrażeń poszkodowanej kobiety zależeć będzie czy zdarzenie zakwalifikowane zostanie jako wypadek drogowy czy kolizja. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności za kierownicą.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o związek z napadem na kantor w Olsztynie

Policjanci z Komendy Miejskiej w Olsztynie zatrzymali na