Napadł na sklep i zażądał pieniędzy. Tej samej nocy trafił do policyjnego aresztu

Napadł na sklep i zażądał pieniędzy. Tej samej nocy trafił do policyjnego aresztu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi miasta podejrzanemu o rozbój w jednym ze sklepów spożywczych. Zamaskowany mężczyzna krzycząc „to jest napad!” zażądał od ekspedientek wydania pieniędzy. Po niespełna godzinie 34-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy mieszkańcu miasta skradzione pieniądze. Pijany napastnik trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia br. Kilkanaście minut przed północą zamaskowany mężczyzna, z pończochą na głowie wszedł do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta i zażądał od ekspedientek wydania pieniędzy. Kiedy napastnik je dostał, oddalił się w nieznanym kierunku. Powiadomieni przez sprzedawczynie funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po niespełna godzinie 34-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania odzieży 34-latka mundurowi znaleźli skradzione ze sklepu pieniądze.

Pijany mieszkaniec miasta trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 34-latek jest podejrzewany o inne przestępstwa, m.in. kradzież telefonu, karty bankomatowej, portfeli z zawartością pieniędzy oraz posługiwania się skradzioną kartą bankomatową. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Lidzbarski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mieszkańca miasta 3-miesięczny areszt. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27