Najwyższa Izba Kontroli oceniła olsztyńską Straż Miejską

Najwyższa Izba Kontroli oceniła olsztyńską Straż Miejską

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W okresie letnim pracownicy Najwyższej Izby Kontroli przeprowadzili kontrolę w olsztyńskiej Straży Miejskiej. Otrzymaliśmy wystąpienie pokontrolne, z którego wynika, że NIK ocenia pozytywnie efektywność realizowanych przez strażników zadań w kontrolowanym okresie – informuje Dagmara Szałczyńska z olsztyńskiej Straży Miejskiej.

Najwyższa Izba Kontroli stosuje 3- stopniową skalę ocen: pozytywną, pozytywną mimo stwierdzonych nieprawidłowości oraz negatywną.

Straż Miejska w Olsztynie uzyskała najwyższą ocenę. W piśmie podkreślono, że podejmowane czynności przez Straż Miejską w Olsztynie skoncentrowano na osiągnięciu celu nadrzędnego, a mianowicie poprawie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ograniczeniu przestępczości w Mieście Olsztyn.

Kontrolerzy ocenili, że strażnicy miejscy podejmowali skuteczne interwencje w sprawach istotnych dla mieszkańców. Ponadto zadbano o kształtowanie pozytywnego wizerunku strażników wśród mieszkańców oraz realizowano rożne programy profilaktyczne. Ocena pozytywna to efekt pracy wszystkich pracowników jednostki – informują olsztyńscy strażnicy.

Źródło: SM w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja