Największe zawody papierowych samolotów powracają. Ruszają polskie eliminacje. Jedne z nich odbędą się w Olsztynie

Największe zawody papierowych samolotów powracają. Ruszają polskie eliminacje. Jedne z nich odbędą się w Olsztynie

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Red Bull Paper Wings to największe zawody samolotów papierowych na świecie. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 46 tysięcy studentów! W tym roku, uczestnicy z 61 krajów będą walczyć o tytuł mistrza w trzech kategoriach: najdłuższy dystans lotu, najdłuższy czas lotu oraz lot akrobacyjny. Krajowi zwycięzcy polecą do Salzburga, by w Hangarze 7 zmierzyć się ze światową czołówką.

Zadaniem uczestników jest złożenie samolotu ze zwykłej kartki papieru w formacie A4, w taki sposób, by przeleciał jak najdłuższy dystans, najdłużej utrzymał się w powietrzu lub był wstanie wykonać niesamowite akrobacje. Gramatura papieru nie może przekraczać 100g, a modyfikacje kartki ograniczają się wyłącznie do składania, nie jest dozwolone rozrywanie ani sklejanie.
Wielki światowy finał odbędzie się w terminie 16-19 maja w Austrii, w Hangarze 7 – domu akrobacyjnej formacji Flying Bulls, znanej na całym świecie między innymi przez pierwszy w historii przelot przez jaskinię w górach Tianmen w Chinach. Zwycięzca każdej z trzech kategorii otrzyma zaproszenie do Salzburga, by reprezentować swój kraj w starciu z przedstawicielami 60 innych państw. Zwycięzcy światowych finałów oraz rekordzista w rankingu aplikacji jako nagrodę otrzymają zaproszenie na weekend Red Bull Air Race. Zapewniony zostanie przelot, nocleg oraz pełen dostęp na treningi i finalne show.

W tym roku eliminacje kategorii „akrobacje podczas lotu” zostaną przeprowadzone online na Instagramie. Uczestnicy mają za zadanie nagrać minutowy film ukazujący ich występ i bez montażu, wraz z odpowiednimi hashtagami, udostępnić klip na Instagramie. Następnie zbierze się jury, by wybrać zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na światowych finałach w Salzburgu.

W tym roku nowością jest również specjalnie stworzona aplikacja: Red Bull Paper Wings, która krok po kroku tłumaczy, jak złożyć poszczególne modele samolotów i w jaki sposób trenować swoje lotnicze umiejętności. Dodatkowo aplikacja wyposażona jest w funkcję rozszerzonej rzeczywistości, co umożliwia jej mierzenie czasu i odległości przelotu papierowego samolotu. Aplikacja zapisuje wyniki w czasie rzeczywistym i wpisuje je do światowego rankingu. Zwycięzca, który znajdzie się najwyżej w rankingu ma szansę wygrać wyjazd na weekend podczas zawodów Red Bull Air Race.

Aby wziąć udział w Red Bull Paper Wings, należy odwiedzić stronę: www.redbullpaperwings.com i odnaleźć najbliższy przystanek kwalifikacyjny. Na stronie znaleźć można również dokładne instrukcje, w jaki sposób zgłosić się do kategorii akrobacje podczas lotu.

Obecne rekordy:

Największa odległość lotu – Veselin Ivanov – 53,22m
Najdłuższy czas lotu – Karen Hambardzumyan – 14,36s
Obecny mistrz akrobacji – Avedis Tchamitchian

Strona zawodów: www.redbullpaperwings.com

Jak działa aplikacja: https://paperwings.redbull.com/pl-pl/the-app

Przystanki eliminacyjne:

Politechnika Wrocławska – 28 marca

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 21 marca (zawody  między godziną 10 a 17 w Olsztynie, w budynku Centrum Konferencyjnego przy ulicy Benedykta Dybowskiego 11).

Politechnika Śląska – 14 marca

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 20 marca

Politechnika Rzeszowska – 13 marca

Uniwersytet Łódzki  – 20 marca

Ogłoszenie kolejnych przystanków wkrótce.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi

Olsztyńscy policjanci w ciągu tygodnia zlikwidowali dwie plantacje