Nagrody dla sportowców, trenerów i działaczy z Gminy Dywity

Nagrody dla sportowców, trenerów i działaczy z Gminy Dywity

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Poprzez swoje sukcesy sportowe promują Gminę Dywity, wychowują i trenują młodzież, organizują sport masowy dla mieszkańców – mowa o sportowcach, trenerach i działaczach, którzy w czwartek 20 kwietnia na sesji Rady Gminy Dywity odebrali nagrody finansowe i wyróżnienia na łączną kwotę 7 tys. zł, z rąk Jacka Szydło, wójta Gminy Dywity.

Wójt Jacek Szydło wręczył nagrody finansowe i wyróżnienia sportowcom, trenerom i działaczom, którzy osiągnęli sukcesy na arenie europejskiej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej w 2016 roku. Nagrodzeni zawodnicy to: Alicja Potasznik i Paulina Potasznik, lekkoatletyczne siostry z GUKS Asy Dywity (niestety nie mogły być na uroczystości) oraz młody szachista Artur Hrymowicz.

– Siostry Potasznik to już uznana marka w Polsce – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – W 2016 roku zdobyły medal mistrzostw Europy i dwa medale mistrzostw Polski. Jesteśmy z nich dumni!

Nagrody dla trenerów otrzymali: Krzysztof Sieradzki z UKS Frendo Dywity (klub młodzieżowy piłki nożnej) i Szymon Niestatek, trener lekkoatletów z GUKS ASY Dywity.

Nagrody dla działaczy powędrowały do: Iwony Jasińskiej, prezesa UKS Frendo Dywity, Anny Lewońko z LZS Dywity, Jarosława Zackowskiego z LZS Dywity i Sławomira Wiśniewskiego z klubu piłkarskiego MZGZ LKS Różnowo.

– Dziękuje bardzo za wyróżnienie – mówi Jarosław Zackowski, prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w Dywitach. – Każdy sukces jest uzależniony od wielu aspektów, a jednym z nich są finanse. Dziękuje wójtowi oraz Radzie Gminy za coroczne finansowanie naszych imprez oraz zajęć sportowych.

Nagrodę specjalną otrzymała Michalina Sikora, mieszkanka Rozgit, która jest siatkarką Atom Trefl Malbork i wywalczyła z tą drużyną mistrzostwo Polski Juniorek.

– Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie i promocje naszej gminy! – mówi wójt Jacek Szydło.

Warto wspomnieć, że na nagrody dla sportowców, trenerów i działaczy zostało przeznaczonych w tym roku łącznie 7 tys. zł  z budżetu gminy.

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja