Nadmierna prędkość przyczyną dwóch groźnych kolizji na trasie Lidzbark Warmiński – Pieszkowo

Nadmierna prędkość przyczyną dwóch groźnych kolizji na trasie Lidzbark Warmiński – Pieszkowo

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Mokra nawierzchnia, zmrok, nadmierna prędkość i chwila nieuwagi – te czynniki połączone ze sobą na drodze to bardzo groźna mieszanka. Przekonali się o tym kierowcy, którzy wzięli udział w zdarzeniach drogowych na trasie Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie. W krótkim odstępie czasu, niemal w tym samym miejscu, doszło tam do dwóch niebezpiecznych kolizji. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

W miniony piątek (09.03.2018) w nocy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Lidzbark Warmiński – Pieszkowo w gminie Górowo Iławeckie. Jak się okazało było to pierwsze z dwóch zdarzeń tej nocy w tym miejscu.

Najpierw 20–latek kierujący Audi A6, jadąc w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka VW Passata, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Kilka chwil po tym zdarzeniu, inny kierowca jadąc swoim Audi A4 z kierunku Pieszkowa, widząc stojący na drodze samochód, który wcześniej brał udział w kolizji chciał uniknąć zderzenia z nim, jednak jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad autem na mokrej nawierzchni i wjechał do rowu.

Szczęśliwie dla trzech osób biorących udział w tych zdarzeniach nikomu nic się nie stało. 20–latek kierujący Audi A6 został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej. 51–latek kierujący Audi A4 został pouczony.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali