Nadmierna prędkość przyczyną dwóch groźnych kolizji na trasie Lidzbark Warmiński – Pieszkowo

Nadmierna prędkość przyczyną dwóch groźnych kolizji na trasie Lidzbark Warmiński – Pieszkowo

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Mokra nawierzchnia, zmrok, nadmierna prędkość i chwila nieuwagi – te czynniki połączone ze sobą na drodze to bardzo groźna mieszanka. Przekonali się o tym kierowcy, którzy wzięli udział w zdarzeniach drogowych na trasie Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie. W krótkim odstępie czasu, niemal w tym samym miejscu, doszło tam do dwóch niebezpiecznych kolizji. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

W miniony piątek (09.03.2018) w nocy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Lidzbark Warmiński – Pieszkowo w gminie Górowo Iławeckie. Jak się okazało było to pierwsze z dwóch zdarzeń tej nocy w tym miejscu.

Najpierw 20–latek kierujący Audi A6, jadąc w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka VW Passata, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Kilka chwil po tym zdarzeniu, inny kierowca jadąc swoim Audi A4 z kierunku Pieszkowa, widząc stojący na drodze samochód, który wcześniej brał udział w kolizji chciał uniknąć zderzenia z nim, jednak jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad autem na mokrej nawierzchni i wjechał do rowu.

Szczęśliwie dla trzech osób biorących udział w tych zdarzeniach nikomu nic się nie stało. 20–latek kierujący Audi A6 został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej. 51–latek kierujący Audi A4 został pouczony.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja