Nabór filmów do konkursów WAMA Film Festival

Nabór filmów do konkursów WAMA Film Festival

- Kategoria: Kultura
0

wama-film-festival-2016.jpg

Już w październiku do Olsztyna wróci WAMA Film Festival. To czwarta odsłona wydarzenia, które co roku przyciąga do stolicy Warmii i Mazur znakomitych polskich i zagranicznych gości, najlepszych krytyków filmowych oraz – oczywiście – spragnioną dobrej sztuki publiczność. Właśnie ruszył nabór do festiwalowych konkursów.

Tradycyjnie już rywalizacja odbędzie się w ramach dwóch sekcji – Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych i Konkursu Filmów Krótkich. Obie oceniane będą przez niezależne składy jurorskie, które podczas finałowej gali wręczą w każdej kategorii konkursowej Grand Prix WAMA Film Festival. Dodatkowo powołane będzie jury mniejszości kulturowych. Swoją nagrodę przyzna również publiczność. Dodajmy, że WAMA Film Festival jest jednym z dziewięciu polskich festiwali filmowych uprawnionych do przyznawania nominacji do prestiżowych Nagród im. Jana Machulskiego, dedykowanych młodym twórcom filmowym. Słowem – jest o co powalczyć.

Na zgłoszenia czekamy do 18 września 2017 roku. Ustalenia komisji kwalifikacyjnej poznamy najpóźniej 28 września. Festiwal potrwa od 10 do 14 października.

WAMA to pierwszy tak duży festiwal filmowy na Warmii i Mazurach, a jednocześnie jedyny w kraju festiwal koprodukcji filmowych. Jego ideą jest wielokulturowość, a misją – promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Wokół tego tematu skupione są projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi. Szukamy filmów związanych z najważniejszymi problemami współczesnego świata. Wierzymy w moc filmów realizowanych w systemie międzynarodowych koprodukcji.

Podczas festiwalu pragniemy również promować kino krótkometrażowe – formę, od której zaczynał karierę niejeden uznany dziś reżyser. Krótkie filmy to duża dawka emocji w skondensowanej formie, idealnej do podejmowania ważnych tematów społecznych. W Olsztynie tworzymy platformę do prezentowania tego rodzaju kina, szczególnie, że na co dzień jest tu trudno dostępne.

Regulamin konkursów filmowych i formularz zgłoszenia filmów dostępne są pod adresem:

Nabór filmów / Film submission 2017

Honorowy patronat nad festiwalem objął Polski Instytut Sztuki Filmowej.

WAMA Film Festival jest finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Programu Unii Europejskiej ERASMUS+. Realizację projektu współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koalicja w Radzie Miasta podpisana

Podczas piątkowej (14 grudnia) konferencji prasowej została formalnie