Na Warmii i Mazurach jedna lokalizacja z największą szansą na czujnik jakości powietrza

Na Warmii i Mazurach jedna lokalizacja z największą szansą na czujnik jakości powietrza

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Mieszkańcy Warmii i Mazur wskazali aż 80 miejsc, w których chcieliby zamontować zewnętrzne czujniki jakości powietrza. W tej chwili 1 z nich ma duże szanse na sukces, bo jest w pierwszej setce lokalizacji z największą liczbą głosów w konkursie wiemczymoddycham.pl. Po zakończeniu głosowania, które przedłużono do 22 grudnia, Aviva przekaże urządzenia 100 lokalizacjom, na które zostało oddanych najwięcej głosów.

80 warmińsko-mazurskich lokalizacji

Aviva prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 9 w województwie warmińsko-mazurskim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą sami Polacy.

W tej chwili, w pierwszej setce rankingu ogólnopolskiego (która kwalifikuje się do montażu urządzenia) znajduje się 1 potencjalna lokalizacja z województwa warmińsko-mazurskiego (Klebark Wielki 11a, 10-687 Olsztyn) – spośród zgłoszonych 80.

Aktualny ranking pokazujący wyniki głosowania: https://wiemczymoddycham.pl/ranking.

Głos każdego mieszkańca Warmii i Mazur jest ważny

Internetowe głosowanie na stronie www.wiemczymoddycham.pl zostaje przedłużone do 22 grudnia do godz. 22:00. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa warmińsko-mazurskiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w regionie. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Mieszkańcom Warmii i Mazur problem zanieczyszczonego powietrza nie jest obojętny – ponad połowa regularnie lub od czasu do czasu śledzi alerty smogowe (57%).[1] [1] Badanie „Wiem, czym oddycham, czyli Polacy o smogu” przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy. Ankiety zrealizowano metodą CAWI na próbie 955 respondentów w listopadie 2017.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały