Na Warmii i Mazurach jedna lokalizacja z największą szansą na czujnik jakości powietrza

Na Warmii i Mazurach jedna lokalizacja z największą szansą na czujnik jakości powietrza

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Mieszkańcy Warmii i Mazur wskazali aż 80 miejsc, w których chcieliby zamontować zewnętrzne czujniki jakości powietrza. W tej chwili 1 z nich ma duże szanse na sukces, bo jest w pierwszej setce lokalizacji z największą liczbą głosów w konkursie wiemczymoddycham.pl. Po zakończeniu głosowania, które przedłużono do 22 grudnia, Aviva przekaże urządzenia 100 lokalizacjom, na które zostało oddanych najwięcej głosów.

80 warmińsko-mazurskich lokalizacji

Aviva prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 9 w województwie warmińsko-mazurskim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą sami Polacy.

W tej chwili, w pierwszej setce rankingu ogólnopolskiego (która kwalifikuje się do montażu urządzenia) znajduje się 1 potencjalna lokalizacja z województwa warmińsko-mazurskiego (Klebark Wielki 11a, 10-687 Olsztyn) – spośród zgłoszonych 80.

Aktualny ranking pokazujący wyniki głosowania: https://wiemczymoddycham.pl/ranking.

Głos każdego mieszkańca Warmii i Mazur jest ważny

Internetowe głosowanie na stronie www.wiemczymoddycham.pl zostaje przedłużone do 22 grudnia do godz. 22:00. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa warmińsko-mazurskiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w regionie. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Mieszkańcom Warmii i Mazur problem zanieczyszczonego powietrza nie jest obojętny – ponad połowa regularnie lub od czasu do czasu śledzi alerty smogowe (57%).[1] [1] Badanie „Wiem, czym oddycham, czyli Polacy o smogu” przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy. Ankiety zrealizowano metodą CAWI na próbie 955 respondentów w listopadie 2017.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Piotr Zajączkowski nowym trenerem Stomilu Olsztyn

W piątek (19.10) dzień przed meczem z Puszczą