Na plaży w Gutkowie ustawiono maszt żeglarski

Na plaży w Gutkowie ustawiono maszt żeglarski

- Kategoria: Wiadomości
0

zaglowka

Na plaży w Gutkowie ustawiono maszt żeglarski. Zadaniem urządzenia jest ostrzeganie żeglarzy przed zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Masz żeglarski został przeniesiony na plażę w Gutkowie z Plaży Miejskiej, na której obszarze obecnie realizowane są dwie inwestycje. Trwają tam prace wykonywane w ramach: „Budowy całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie” oraz „Przygotowania stref przedsiębiorczości w okolicach Plaży Miejskiej, Zatoki Miłej i Słonecznej Polany”.

Zadaniem masztu jest ostrzeganie żeglarzy przed nagłymi załamaniami pogody. Na maszcie zamontowana została sygnalizacja świetlna oraz głośniki. Żeglarze znajdujący się daleko od masztu, którzy nie będą słyszeć dźwiękowych komunikatów ostrzegawczych, będą informowani o zbliżającym się niebezpieczeństwie za pomocą sygnałów świetlnych. Na Plażę Miejską, po zakończeniu trwających prac, zostanie zakupiony nowy maszt.

Źródło: UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236