Na fałszywe zaświadczenie chcieli wyłudzić pożyczkę

Na fałszywe zaświadczenie chcieli wyłudzić pożyczkę

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wysokości dochodów dwaj mieszkańcy gminy Biskupiec usiłowali wyłudzić pożyczkę gotówkową. Zostali zatrzymani przez olsztyńskich policjantów i osadzeni w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszą zarzuty. Za przestępstwo oszustwa może grozić im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie natrafili na ślad oszustów. Mężczyźni w wieku 64 i 26 lat, z placówki finansowej działającej na terenie Olsztyna usiłowali wyłudzić pożyczkę gotówkową w kwocie 4000zł. Do tego celu sprawcy podrobili zaświadczenie o zatrudnieniu oraz dochodach, jakie z tego tytułu osiągali. Na jego podstawie chcieli wprowadzić w błąd pracownika firmy finansowej, aby ten udzielił żądanej pożyczki.

Każdy z mężczyzn odegrał indywidualną rolę w procederze oszustwa. Jeden z nich podrobił dokumenty, które drugi mężczyzna miał zanieść do placówki finansowej. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszą zarzut oszustwa, który zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27