Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

zamek

W środę, 17 stycznia (10.00-16.00), w olsztyńskim zamku (Muzeum Warmii i Mazur) odbędzie się kolejna edycja akcji „Museum Selfie Day” (wstęp bezpłatny).

17 stycznia w salach muzealnych lub przed budynkami galerii ludzie na całym świcie robią sobie zdjęcia z dziełami sztuki. Autorką pomysłu Selfie Museum jest duńska designerka Olivia Muus. Zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie i zainspirowana efektem postanowiła stworzyć w sieci Muzeum Selfies.

Motywem przewodnim akcji, która odbędzie się 17 stycznia na olsztyńskim zamku jest autoportret wykonany telefonem komórkowym na wystawach muzealnych. Specjalnie przygotowane rekwizyty i elementy historycznych kostiumów pomogą zwiedzającym upodobnić się do postaci prezentowanych przez dzieła sztuki.

Zdjęcia z poszczególnych muzeów trafiają następnie do sieci – łącznikiem akcji jest hasztag #MuseumSelfie oraz #mwimmuseumselfie (Facebook – Instagram).

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja