Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

zamek

W środę, 17 stycznia (10.00-16.00), w olsztyńskim zamku (Muzeum Warmii i Mazur) odbędzie się kolejna edycja akcji „Museum Selfie Day” (wstęp bezpłatny).

17 stycznia w salach muzealnych lub przed budynkami galerii ludzie na całym świcie robią sobie zdjęcia z dziełami sztuki. Autorką pomysłu Selfie Museum jest duńska designerka Olivia Muus. Zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie i zainspirowana efektem postanowiła stworzyć w sieci Muzeum Selfies.

Motywem przewodnim akcji, która odbędzie się 17 stycznia na olsztyńskim zamku jest autoportret wykonany telefonem komórkowym na wystawach muzealnych. Specjalnie przygotowane rekwizyty i elementy historycznych kostiumów pomogą zwiedzającym upodobnić się do postaci prezentowanych przez dzieła sztuki.

Zdjęcia z poszczególnych muzeów trafiają następnie do sieci – łącznikiem akcji jest hasztag #MuseumSelfie oraz #mwimmuseumselfie (Facebook – Instagram).

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

X Warmiński Jarmark Świąteczny rozpoczęty [ZDJĘCIA]

W czwartek (13 grudnia) o godz. 17 na