Można już składać wnioski do V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Można już składać wnioski do V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

obo-olsztyn1

Przed nami kolejna edycja wielkiego miejskiego planowania, dyskutowania i decydowania, czyli Olsztyński Budżet Obywatelski na 2018 rok. W V edycji OBO do wykorzystania jest ponad 3,5 mln zł. Projekty można składać do 4 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy w październiku.

Założeniem Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest zachęcenie mieszkańców do aktywności. To oni powinni zdecydować, co jest potrzebne w ich otoczeniu i przygotować propozycję takiego zadania. Podstawowym wymaganiem jest ogólnodostępność. Ważne zatem, aby z efektów proponowanej realizacji mogli skorzystać wszyscy  mieszkańcy.

Od 1 kwietnia do 4 czerwca  można zgłaszać wnioski z propozycjami projektów. Od tego roku można je składać również  internetowo, poprzez stronę www.glosujobo.olsztyn.eu.

– Przed złożeniem wniosku warto swoje propozycje przedstawić znajomym, sąsiadom czy mieszkańcom osiedla – mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderską. – Kolejnym etapem po weryfikacji wniosków, będzie głosowanie. Zachęcamy do wyrażania swojej opinii poprzez stronę internetową. Można też będzie wypełnić tradycyjną kartę do głosowania. Zwycięskie projekty poznany  w październiku. Nad prawidłowym przebiegiem działań związanych z realizacją Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego czuwać będzie Zespół Koordynujący.

W poprzednim roku złożono 172 wnioski, na które oddano ponad 25 tys. głosów. Do końca 2017 roku zrealizowanych zostanie 27 inwestycji osiedlowych i 4 zintegrowane. Wśród nich kolejny etap rewitalizacji zabytkowego Parku Jakubowo.

Ale Olsztyński Budżet Obywatelski to nie tylko projekty inwestycyjne. Jednym z pomysłów mieszkańców był Rap Festiwal (w tym roku będzie II edycja imprezy). Koncert gwiazd polskiej sceny hip-hopowej w olsztyńskim amfiteatrze odbył się we wrześniu 2016 r. Nie zabrakło też warsztatów deskorolkowych, tzw. bitwy freestyle’owa i jamu tanecznego.

Teraz olsztyńskie przedsięwzięcie konkuruje z innymi projektami  o miano najlepszego zgłoszonego lub zrealizowanego w Polsce przy okazji samorządowych budżetów obywatelskich. Zachęcamy do głosowania na olsztyński Rap Festiwal.

Więcej o OBO 2018: strona internetowa, Facebook
Wnioski można składać na stronie www.glosujobo.olsztyn.eu

Źródło: UM Olsztyna/własne

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w