Motocyklista jechał ul. Armii Krajowej ponad 120 km/h. Stracił prawo jazdy

Motocyklista jechał ul. Armii Krajowej ponad 120 km/h. Stracił prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Według obowiązujących przepisów kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób jeździ zbyt szybko. Tym razem policjanci zatrzymali motocyklistę który jechał ponad 120km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze apelują o „zdjęcie nogi i ręki z gazu”.

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci wciąż zatrzymują piratów drogowych, którzy rażąco łamią prawo, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Wczoraj (02.10) o godz. 18.00 na ul.Armii Krajowej policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który jadąc hondą przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h. 40-letni mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

 

Źródło: KWP Olsztyn (mp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Domki letniskowe – udana inwestycja w wypoczynek

Domki letniskowe czy też domki rekreacyjne dzięki nowoczesnym