Motocrossowe Mistrzostwa Europy w Olsztynie

Motocrossowe Mistrzostwa Europy w Olsztynie

motocross-1

Ostatni weekend czerwca (25-26.06) to wielkie Motocrossowe wydarzenie na Olsztyńskim Torze Motocrossowym. Motocrossowe Mistrzostwa Europy. To najwyższa ranga rozgrywanych zawodów Motocrossowych w Polsce i oczywiście w naszym regionie. Organizatorem zawodów jest Olsztyński Motoklub.

Kibice, którzy odwiedzą Nasz Tor, będą mogli zobaczyć zawodników klas EMX 65, EMX 85 i klasy EMX Open. Na zawody rangi Mistrzostw Europy zawitają najlepsi zawodnicy starego kontynentu. Zawody rozpoczynają się w sobotę o godzinie 10:00. Sobota to dzień treningów dowolnych i kwalifikacyjnych. Zwieńczeniem soboty (o 14:30) są 3 wyścigi kwalifikacyjne każdej z klas – będzie na co popatrzeć.

Niedziela rozpoczyna się o 9:00 od rozgrzewki. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 12:00. Po otwarciu zaczyna się właściwe ściganie. W sumie 6 wyścigów, w każdej z klas po 2 wyścigi.
Klasy 65 i 85 to najmłodsi, 10-12 letni, adepci sztuki motocrossowej. Wyścigi tych klas są bardzo widowiskowe, a zawodnicy pokazują, że te małe motocykle przy odpowiednim prowadzeniu doskonale sobie radzą z największymi skokami.

Klasa EMX Open to klasa zwana „królewską”. Martin Michek – Mistrz Europy 2015, Petr Bartos – Wicemistrz Europy 2015, Ci bardzo szybcy na twardych torach Czesi z pewnością zaprezentują widowiskową jazdę. Doświadczenie zawodników tej klasy, technika jazdy w połączeniu z najszybszymi maszynami to naprawdę świetne widowisko. W klasie EMX Open wystartuje Nasz reprezentant, zawodnik MOTOKLUBU Olsztyn Cezary Lewko. To jego debiut w zawodach tej rangi. Przypomnijmy, że to najmłodszy zawodnik w tej klasie.

Szczegółowe informacje o Harmonogramie czasowy znajdują się na stronie: www.motoklub.olsztyn.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Kolejny krok do budowy drogi ekspresowej S16

Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla budowy drogi