Montaż wyciągarki samochodowej krok po kroku

Montaż wyciągarki samochodowej krok po kroku

- Kategoria: Polecane artykuły
0

montaz-wyciagarki

Montaż wyciągarki samochodowej nie wydaje szczególnie skomplikowaną czynnością. Niekiedy jednak może nastręczać nam trudności, zwłaszcza jeśli urządzenie montujemy w naszym aucie po raz pierwszy. Oprócz niezbędnych narzędzi warto więc posiąść również wiedzę o tym, w jaki sposób zrobić to szybko i sprawnie. Nie wiesz, gdzie jej szukać? Świetnie trafiłeś – znajdziesz ją w tym artykule!

Niezbędny sprzęt

Wyciągarka samochodowa to nieodzowny element wyposażenia samochodów terenowych. Korzystać z niej mogą jednak także inne auta. Jak wybrać odpowiedni model? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jej moc (powinna wystarczyć ta na poziomie 5-10 km) oraz uciąg (przynajmniej 1,5 raza więcej niż maksymalna masa pojazdu, do którego urządzenie będzie montowane). Będzie trzeba również podjąć decyzję o rodzaju wyciągarki. W sklepach dostępne są modele hydrauliczne, ręczne, mechaniczne i elektryczne. W większości przypadków do zakupionego sprzętu dołączony zostaje układ sterowania, lina wraz z hakiem oraz wyposażenie niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia. Bogatą ofertę wyciągarek znaleźć można na stronie www.dragonwinch.com

Montaż wyciągarki

W pierwszym kroku należy zdemontować zderzak wraz z częściami, które mogłyby utrudniać dostęp, np. płyta osłonową podwozia. Po wykonaniu demontażu ustala się miejsce, w którym znajdzie się płyta montażowa. To bardzo ważna czynność, od której zależeć będzie wytrzymałość konstrukcji. Płyty posiadają specjalne otwory montażowe, które należy zabezpieczyć środkiem zapobiegającym korozji. Śruby dokręca się specjalnym, dynamometrycznym kluczem. Gdy płyta montażowa została już solidnie zamontowana, przykręca się do niej wyciągarkę. W kolejnym kroku, jeśli zestaw przekaźników nie jest przymocowany do urządzenia, montuje się je i podłącza instalację elektryczną wraz z akumulatorem. Ostatnią czynnością jest ponowny montaż zderzaka i pozostałych, zdemontowanych uprzednio elementów. Może się okazać, że w zderzaku lub kratce grillowej konieczne będzie wycięcie specjalnego otworu, który umożliwi swobodny dostęp do liny wyciągarki.

Samodzielny montaż wyciągarki wymaga dużej uwagi. Ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego sprzętu, ale także solidne przymocowanie go do płyty montażowej i zabezpieczenie przed samoczynnym włączeniem się. Jeśli masz odrobinę czasu, odpowiednie narzędzia i wiedzę z zakresu budowy samochodu i elektryki, możesz zdecydować się na montaż samodzielny. Jeśli nie, zdecydowanie lepiej zrobisz, powierzając to zadanie fachowcom w autoryzowanym serwisie. Osoby wahające się, czy oddać montaż wyciągarki specjalistom czy wykonać go samodzielnie odsyłamy do artykułu: Wyciągarki samochodowe – montaż samodzielny czy w serwisie? 

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ruszyła rezerwa wykonania

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podzielił pierwsze środki z tzw.