Młodzi piłkarze z Olsztyna wygrali sprzęt sportowy za 15 tys. zł i profesjonalne stroje

Młodzi piłkarze z Olsztyna wygrali sprzęt sportowy za 15 tys. zł i profesjonalne stroje

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

r46787980

Lepszego prezentu na Mikołajki mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej Marcina Kusia i ekipy Białe Orły Olsztyn nie mogli sobie wymarzyć. Piłkarska ekipa z Olsztyna zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla klubów „Martes Klasa”, a to oznacza, że już wkrótce do Olsztyna przyjedzie sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy złotych i markowe komplety strojów piłkarskich. 

Szeroko zakrojona akcja medialna, wsparcie mieszkańców Olsztyna i regionu oraz  zaangażowanie rodziców młodych piłkarzy przyniosły wymarzony efekt. Tuż przed Mikołajkami drogą mailową nadeszła wspaniała informacja od organizatorów ogólnopolskiego konkursu dla klubów młodzieżowych „Martes Klasa”.

– Gratulujemy zajęcia 2-go miejsca oraz dziękujemy za udział w konkursie – napisali organizatorzy. – Doceniamy ogromne zaangażowanie dzieci, trenera oraz rodziców. Mamy nadzieję, że była to dla Was wszystkich super zabawa i przygoda.

Tym samym Akademia Piłkarska Marcina Kusia, byłego reprezentanta Polski wygrała sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy złotych. Dodatkowo wszyscy zawodnicy i trener otrzymają komplety markowych strojów piłkarskich, w których skład wchodzą: koszulki, spodenki, getry, buty piłkarskie i piłki. Sukces jest tym większy, że w konkursie wzięły udział aż 54 drużyny z całej Polski. Konkurs został podzielony na II etapy. Najpierw było głosowanie przez profil FB i e-maile. Trzeba było zdobyć tyle głosów, aby znaleźć się w pierwszej 20-ce. Dzięki wsparciu medialnemu olsztyńskich i regionalnych mediów, szkół do których uczęszczają 8-letni piłkarze, miasta Olsztyn, czy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej udało się zakończyć I etap na 11 miejscu.

W II etapie komisja konkursowa oceniała filmy nadesłane przez szkółki i kluby, ich kreatywność, a także promocję, jaką wokół udziału w konkursie poczyniły poszczególne kluby. Klimatyczny film ekipy z Olsztyna, który zrealizował zaprzyjaźniony filmowiec Wiesław Jackowski został oceniony bardzo wysoko, co zakończyło się II miejscem w Polsce i wygraniem jednej z trzech nagród głównych.

– Cieszymy się z chłopcami bardzo mocno, że się udało i trafi do nas sprzęt, który będziemy mogli wykorzystać podczas treningów – mówi trener Marcin Kuś. – Na pewno pozwoli on rozwinąć się piłkarsko tej zdolnej piłkarsko grupie. Wielkie podziękowania należą się też rodzicom grupy Żak 2011 za sam pomysł, aby wziąć udział w ogólnopolskim konkursie i za ich zaangażowanie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ukradł koparkę i spowodował nią kolizję. Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, kolizję i kradzież

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Korsze, który bez