SportSporty walki

Mistrzostwa Karate w Dobrym Mieście. Ostatnia prosta przed Tokio

12 marca w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Polski Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Wystartowało 253 zawodników z 35 klubów z Mazowieckiego, Lubelskiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników w kategoriach młodzika, juniora, młodzieżowca i seniora. Doskonały start zaliczyła Sylwia Jocz pokazując, jak dobrze jest przygotowana do udziału w najważniejszej imprezie Karate, jaką są Mistrzostwa Świata, które odbędą się 16 kwietnia w Tokio.

Sylwia Jocz wygrywając wszystkie walki w kategorii „Kumite” do 55 kg stanęła na najwyższym miejscu podium.To nie jedyne sukcesy olsztyńskich karateków. Aleksandra Wieczorek zajęła 3 miejsce w „Kata” (układy) w kategorii Senior. Wiktoria Witkowicz, zajęła 3 miejsce w Kata w kategorii Młodzików. Tomasz Kowalewski zajął 2 miejsce w Kumite młodzików do 60 kg, wygrywając wcześniej pięknym stylu  trzy walki.