Milionowe pożyczki dla przedsiębiorców

Milionowe pożyczki dla przedsiębiorców

- Kategoria: Wiadomości
0

milionowe-pozyczki-dla-przedsiebiorcow

Umowy pomiędzy Bankiem  Gospodarstwa Krajowego a pośrednikami finansowymi produktów pożyczkowych w ramach RPO WiM na lata 2014-2020, zostały wczoraj podpisane w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Pierwsze przetargi ogłoszone przez BGK dotyczyły produktów pożyczkowych. Na tego typu instrumenty przeznaczono 100 mln zł. 85 mln zł z tej puli trafi do podmiotów, które zaoferują pożyczki przedsiębiorcom z województwa warmińsko-mazurskiego:

1)  Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka –  dwie umowy na wdrożenie  łącznie 22 mln zł. Stowarzyszenie od 1994 roku działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim, udzielając pożyczek ze środków unijnych, udzielając bezzwrotnych dotacji bezrobotnym planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz prowadząc fundusz usług rozwojowych dla firm.

2) Działdowska Agencja Rozwoju – działająca w regionie od 1994. Prowadzi nie tylko fundusz pożyczkowy, ale również poręczeniowy oraz stypendialny. Agencja oferuje usługi doradcze i informacyjne dla przedsiębiorców, organizuje szkolenia dla firm i posiada ośrodek wsparcia ekonomii społecznej. Do przetargu wraz z DAR S.A. ofertę na wdrożenie 30 mln zł z RPO WiM złożyło konsorcjum w składzie: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości z Gołdapi, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA oraz Fundacja Rozwoju Regionalnego Łukta.

3) Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. z Poznania – dwie umowy na wdrożenie łącznie 33 mln zł z RPO WiM. Agencja powstała w 2003 r. m.in. w celu udzielania pożyczek MŚP. WARP ma bogate doświadczenie w tym zakresie zdobyte dzięki realizacji projektów w ramach inicjatywy JEREMIE oraz wielu przedsięwzięć współfinansowanych środkami unijnymi z różnych programów operacyjnych. Ponadto Agencja udziela dotacji na samozatrudnienie i usługi rozwojowe dla firm.

Na pozostałe 15 mln zł, na zagospodarowanie których nie było ofert w przetargu, Bank ogłosił już nowe postępowanie. Oferty można składać do 5 kwietnia 2018 roku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja