Mikołajkowe Klimaty w Dywitach

Mikołajkowe Klimaty w Dywitach

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Świątecznie, klimatycznie i bardzo smacznie będzie w Dywitach w sobotę 9 grudnia. Wszystko za sprawą już XII edycji Mikołajkowych Klimatów. W GOK Dywity z pięknymi ozdobami i rękodziełem wystawi się ponad 20 wystawców, a w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników. Z jednego miejsca w drugie zawiezie was bezpłatnie Eko Bus Świętego Mikołaja.

Mikołajkowe Klimaty to przedświąteczna impreza w Dywitach, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, ale również gości z Olsztyna. Od kilku lat odbywa się ona w dwóch miejscach: Gminnym Ośrodku Kultury i Stodole w Dywitach. W pierwszym miejscu znajdziecie coś dla ducha, a w drugim dla ciała. Od godz. 10 do 17 w GOK Dywity wystawi się ponad 20 stoisk rękodzielników z cudnymi dziełami sztuki, które pięknie ozdobią wszystkie domy.

Do stoiska pełnego pachnących pierników i woskowych ozdób zaprasza Sylwia Włodarczyk ze Słup. Artystka ludowa, Krystyna Tarnacka, na Kiermaszu wystawi słomiane gwiazdki, lniane zabawki oraz ziołową kosmetykę. Tradycyjnie dywicki Gok odwiedzi też Dom Pomocy Społecznej w Grazymach ze swoją przepiękną ceramiką.

– Warte podkreślenia jest to, że każdy z obecnych artystów prezentuje rzeczy niespotykane, o wyjątkowej stylistyce – podkreśla Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity.

Kiermaszowi towarzyszyć będą warsztaty „Las w słoiku”, w trakcie których uczestnicy będą mogli, pod okiem instruktorki Anety Jabłońskiej-Wiącek, wyczarować popularne mini ogrody zaklęte w szkle. W trakcie imprezy działać będzie także słodka kawiarenka prowadzona przez „Gościniec Warmiński”. Warsztaty „Las w słoiku” odbędą się w dwóch grupach. Grupa pierwsza godzina 11:00, grupa druga godzina 12:00. Opłata za udział w warsztatach 10 złotych od osoby. Zapisy pod numerem telefonu: 89 5120123.

Z kolei od godz. 9.00 do 13.00 w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim królować będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników, a dodatkowo pojawi się też kilka stoisk z rękodziełem. Na jarmarku w Stodole będzie można kupić: kiełbasy, sery, miody, jaja, garmażerkę, ryby świeże, wędzone i przetworzone, chleb, zioła, oleje tłoczone na zimno, słodkości, wypieki i wiele innych smakołyków. Z GOK do Stodoły i z powrotem w godz. 10-13 zawiezie was bezpłatnie Eko Bus Świętego Mikołaja. Na pokładzie pojazdu będzie oczywiście Mikołaj, który poczęstuje podróżnych słodkościami.

Organizatorem wydarzenia jest GOK Dywity i Gmina Dywity.

mikolajkowe-klimaty-dywity-pl

Źródlo: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego