Mieszkasz w domu pod miastem i chcesz zapewnić bezpieczeństwo domownikom? Sprawdź, czy warto wynająć firmę ochroniarską

Mieszkasz w domu pod miastem i chcesz zapewnić bezpieczeństwo domownikom? Sprawdź, czy warto wynająć firmę ochroniarską

- Kategoria: Polecane artykuły
0

artykul-s

Postęp technologiczny pozwala zabezpieczyć się w pewnym stopniu przed przestępcami, jednak pamiętajmy o tym, że nawet najwyższej klasy alarmy nie będą w stanie samodzielnie przeciwstawić się agresorowi. Przyjrzymy się sytuacjom, w których pomocna może być firma ochroniarska.

Duża odległość od najbliższego posterunku policji

Dom zlokalizowany w dużej odległości od miasta zazwyczaj znajduje się również daleko od najbliższego posterunku policji. Oznacza to, że nawet, jeśli uda nam się w porę rozpoznać zagrożenie i wezwać służby, będziemy musieli czekać sporo czasu, aż radiowóz się zjawi. Wynajęcie firmy ochroniarskiej skutecznie niweluje tę niedogodność – podpisując umowę z daną firmą powinniśmy otrzymać informację, ile czasu trzeba czekać na interwencję. Ponadto wiele firm ochroniarskich nie tylko czeka na wezwanie klientów, ale również instaluje własne alarmy i monitoring, dzięki czemu nasza podmiejska nieruchomość cały czas znajduje się pod nadzorem, a zainstalowane urządzenia i osoba obserwująca widok z monitorujących dom kamer są w stanie wezwać interwencję nawet wtedy, gdy domownicy nie zdają sobie sprawy z istnienia zagrożenia.

Szukasz firmy ochroniarskiej? Dowiedz się więcej w serwisie Konsalnet. 

Niebezpieczna okolica

Kolejną przesłanką, z której wynikać może konieczność zatrudnienia firmy ochroniarskiej, jest lokalizacja domu w niebezpiecznej okolicy. Jeśli wiemy o tym, że nasi sąsiedzi padli ofiarą przestępstwa lub że miała miejsce np. próba włamania, wówczas na pewno warto dodatkowo zabezpieczyć przed podobną sytuacją zarówno własne mienie, jak i mieszkańców domu.  Domy na przedmieściach często stanowią dla przestępców łakomy kąsek, między innymi ze względu na sporą odległość od najbliższego posterunku policji. Wynajęcie firmy ochroniarskiej nie tylko pozwala zapewnić sobie pomoc w przypadku wystąpienia zagrożenia, ale również pełni funkcję odstraszającą – przestępca będzie znacznie mniej skłonny do tego, żeby zaatakować naszą nieruchomość, jeśli wie, że może spodziewać się kłopotów.

Dlaczego lepiej zdać się na firmę ochroniarską niż interweniować samodzielnie?

Doświadczone firmy ochroniarskie mają skuteczne i wielokrotnie sprawdzone w praktyce procedury reagowania w przypadku pojawienia się zagrożenia. Wykwalifikowany ochroniarz zawsze będzie wiedział, jak się zachować w niebezpiecznych sytuacjach, będzie też  dysponował odpowiednim wyposażeniem. Warto wiedzieć, że samodzielne przeciwstawienie się przestępcy, nawet jeśli okaże się skuteczne, może oznaczać kłopoty dla samego interweniującego, jeśli np. wyrządzi agresorowi fizyczną krzywdę. Podczas starcia z przestępcą, osoby bez doświadczenia rzadko  są w stanie zachować chłodną głowę. Sytuacje, w których ktoś, kto bronił swojego mienia lub rodziny, a później został przez agresora pozwany, nie należą do rzadkości.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Towarowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13