Mieszkańcy Olsztyna dostaną maseczki wielokrotnego użycia

Mieszkańcy Olsztyna dostaną maseczki wielokrotnego użycia

- Kategoria: Wiadomości
2

maseczka-1-0101.jpg

 

 

Akcja „Maseczki dla Polski” powstała z inspiracji społecznie zangażowanego biznesu z udziałem lekarzy z naszego Szpitala Uniwersyteckiego. Przedsiębiorcy chcą i działają na rzecz Polaków, a nasi mieszkańcy i mieszkańcy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego wkrótce otrzymają indywidualne zabezpieczenie – informuje Urząd Miasta.

 

– Spodziewamy się dostawy w pierwszych dniach kwietnia – informuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Pracujemy nad dobrym sposobem dystrybucji, bo liczba maseczek to blisko 250 tysięcy sztuk a organizatorzy wyraźnie zastrzegają, że maseczki muszą być dostarczone bezpłatnie do domów naszych mieszkańców. To ważne, by wzmacniać bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Kupujemy, sprowadzamy sprzęt dla naszych szpitali, domów opieki, MOPS-u, ale chcemy też wesprzeć mieszkańców.

Maseczki, które wkrótce dotrą do Olsztyna będą całkowicie bezpłatne.

Informacje o akcji znaleźć można na stronie www.maseczkidlapolski.pl.

Razem możemy powstrzymać tego groźnego wirusa! Inicjatorzy i organizatorzy akcji tak uzasadniają swoje pomocowe działania: „Działając wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę dłoni oraz używając środków ochrony osobistej możemy skutecznie wesprzeć służby medyczne w tej nierównej walce. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców naszego kraju dostarczając maseczki na twarz. Są to maseczki wielokrotnego użytku. Produkcja już trwa.  Do tego celu zebraliśmy grupę zaangażowanych ludzi i organizacji chętnych do pomocy w trudnym czasie epidemii koronawirusa, którzy angażują się w naszą akcję całym sercem i wspomagają ją finansowo.”

Źródło:UM Olsztyna

2 Komentarze

  1. MikiMouse

    Te maseczki dla Polski , właśnie dostałem i są do bani wszystko przepuszczą , jeśli ja mogę przez nią zdmuchnąć ogień to i na mnie wirus przejdzie jak ktoś kichnie PROPAGANDA

  2. Nie ma sprawy ja do was przyjadę bez maseczki bo jestem ze wsi. Ale wirusa mam za to EKO.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych