Miejski Sylwester na Placu Dunikowskiego w Olsztynie

Miejski Sylwester na Placu Dunikowskiego w Olsztynie

miejski-sylwester-2015-olsztyn (33)

W niedzielę, 31 grudnia na pl. Xawerego Dunikowskiego w Olsztynie odbędzie się miejski Sylwester. W tym roku olsztynian porwać do zabawy ma grupa coverowa Korzuh.

Tegoroczna zabawa Sylwestrowa w Olsztynie odbędzie się na pl. Dunikowskiego (pod szubienicami). W programie imprezy przewidziano zabawę przy muzyce granej przez DJ-a, noworoczne życzenia Prezydenta Olsztyna, pokaz fajerwerków oraz występ grupy coverowej Korzuh. Noworoczną zabawę na świeżym powietrzu zaplanowano na godz. 23.

Zespół Korzuh powstał w 1999 roku Olsztynie. Grupa jest znana przede wszystkim z propagowania znanych i lubianych przebojów polskich i zagranicznych wykonawców w nowych aranżacjach i autorskiej interpretacji. W swoim repertuarze ma przeboje m.in. takich formacji, jak: „The Police”, „U2”, „Queen”, „Bee Gees”, „Depeche Mode”, „The Beatles”, „Crowded House” oraz polskich: „Lady Pank”, „T. Love”, „Piersi”, „Dżem” i wiele innych.

Szczegółowy program:

23:35 – koncert zespołu Korzuh
23:55 – życzenia Prezydenta Olsztyna
23:59 – wspólne odliczanie
24:00 – pokaz sztucznych ogni
00:10 – koncert zespołu Korzuh

W związku z zaplanowaną na ostatni dzień 2017 roku miejską zabawą sylwestrową przypominamy, że w godzinach wieczornych 31 grudnia nieprzejezdne będą niektóre ulice i skrzyżowania w centrum Olsztyna.

Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już w nocy z soboty na niedzielę, z 30 na 31 grudnia. Od północy niedostępny dla samochodów będzie pl. Xawerego Dunikowskiego. To tam będzie odbywała się główna część imprezy. Organizatorzy, chcąc odpowiednio przygotować plac, muszą go zamknąć kilkanaście godzin wcześniej. Kolejne zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzone późnym wieczorem w niedzielę, 31 grudnia. Od około godziny 22:00 zamknięte zostaną następujące ulice i skrzyżowania:

– Piłsudskiego na odcinku od pl. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Kościuszki, z możliwością wyjazdu z ul. Dąbrowszczaków w al. Piłsudskiego
– Kopernika na odcinku od ul. Mickiewicza do al. Piłsudskiego
– 22 Stycznia od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do górnego parkingu CH Aura
– Emilii Plater na odcinku od skrzyżowania z ul. 22 Stycznia do al. Piłsudskiego.

Taka organizacja będzie obowiązywała do godziny 3:00 1 stycznia.

W wieczór sylwestrowy zmienią się również trasy i rozkłady linii tramwajowej oraz autobusowych. Zamknięcie ulic w centrum Olsztyna spowoduję, że linia nr 1 będzie kursowała do Dworca Głównego. Zmienią się także trasy linii: 101, 105, 106, 107, 109, 110, 111, 113, 116, 117, 128, 309, a także linii nocnej N01.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały