Miejski Sylwester na Placu Dunikowskiego w Olsztynie

Miejski Sylwester na Placu Dunikowskiego w Olsztynie

miejski-sylwester-2015-olsztyn (33)

W niedzielę, 31 grudnia na pl. Xawerego Dunikowskiego w Olsztynie odbędzie się miejski Sylwester. W tym roku olsztynian porwać do zabawy ma grupa coverowa Korzuh.

Tegoroczna zabawa Sylwestrowa w Olsztynie odbędzie się na pl. Dunikowskiego (pod szubienicami). W programie imprezy przewidziano zabawę przy muzyce granej przez DJ-a, noworoczne życzenia Prezydenta Olsztyna, pokaz fajerwerków oraz występ grupy coverowej Korzuh. Noworoczną zabawę na świeżym powietrzu zaplanowano na godz. 23.

Zespół Korzuh powstał w 1999 roku Olsztynie. Grupa jest znana przede wszystkim z propagowania znanych i lubianych przebojów polskich i zagranicznych wykonawców w nowych aranżacjach i autorskiej interpretacji. W swoim repertuarze ma przeboje m.in. takich formacji, jak: „The Police”, „U2”, „Queen”, „Bee Gees”, „Depeche Mode”, „The Beatles”, „Crowded House” oraz polskich: „Lady Pank”, „T. Love”, „Piersi”, „Dżem” i wiele innych.

Szczegółowy program:

23:35 – koncert zespołu Korzuh
23:55 – życzenia Prezydenta Olsztyna
23:59 – wspólne odliczanie
24:00 – pokaz sztucznych ogni
00:10 – koncert zespołu Korzuh

W związku z zaplanowaną na ostatni dzień 2017 roku miejską zabawą sylwestrową przypominamy, że w godzinach wieczornych 31 grudnia nieprzejezdne będą niektóre ulice i skrzyżowania w centrum Olsztyna.

Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już w nocy z soboty na niedzielę, z 30 na 31 grudnia. Od północy niedostępny dla samochodów będzie pl. Xawerego Dunikowskiego. To tam będzie odbywała się główna część imprezy. Organizatorzy, chcąc odpowiednio przygotować plac, muszą go zamknąć kilkanaście godzin wcześniej. Kolejne zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzone późnym wieczorem w niedzielę, 31 grudnia. Od około godziny 22:00 zamknięte zostaną następujące ulice i skrzyżowania:

– Piłsudskiego na odcinku od pl. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Kościuszki, z możliwością wyjazdu z ul. Dąbrowszczaków w al. Piłsudskiego
– Kopernika na odcinku od ul. Mickiewicza do al. Piłsudskiego
– 22 Stycznia od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do górnego parkingu CH Aura
– Emilii Plater na odcinku od skrzyżowania z ul. 22 Stycznia do al. Piłsudskiego.

Taka organizacja będzie obowiązywała do godziny 3:00 1 stycznia.

W wieczór sylwestrowy zmienią się również trasy i rozkłady linii tramwajowej oraz autobusowych. Zamknięcie ulic w centrum Olsztyna spowoduję, że linia nr 1 będzie kursowała do Dworca Głównego. Zmienią się także trasy linii: 101, 105, 106, 107, 109, 110, 111, 113, 116, 117, 128, 309, a także linii nocnej N01.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Olsztyn – Wybory samorządowe 2018. Trwa liczenie głosów [AKTUALIZACJA]

21 października punktualnie o godz. 21.00 zakończyło się