Miejski Ośrodek Kultury z nowym dyrektorem

Miejski Ośrodek Kultury z nowym dyrektorem

- Kategoria: Wiadomości
0

mok-kamienica-naujacka

Mariusz Sieniewicz został wybrany nowym szefem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Kołodyńską, która została odwołana w maju br. przez prezydenta Piotra Grzymowicza.

– Największa niewiadoma ostatnich dni została rozstrzygnięta – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Komisja konkursowa, przytłaczającą większością głosów, wskazała nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie w osobie Pana Mariusza Sieniewicza. Serdecznie gratuluję!

Konkurs na dyrektora miejskiej jednostki kulturalnej rozpoczął się w lipcu. Dziewięć osób wyraziło chęć objęcia stanowiska, wszyscy spełnili wymogi formalne i zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu. Podczas rozmów indywidualnych kandydaci prezentowali swoje osiągnięcia, przedstawiali pomysły, które chcieliby zrealizować jako dyrektor MOK, odpowiadali też na pytania komisji konkursowej. Ta niemal jednogłośnie wybrała olsztyńskiego pisarza, Mariusza Sieniewicza.

Jak podkreślają osoby zasiadające w komisji to właśnie on wykazał się największą wiedzą i zaangażowaniem. Przedstawił przemyślaną i interesującą koncepcję działań, obejmującą zarówno aspekty merytoryczne jak i finansowe. Nie bez znaczenia było też podejście do spraw kadrowych. Sieniewicz wyraził troskę o pracowników oraz chęć polepszenia atmosfery panującej w instytucji.

Zgodnie z przedstawioną koncepcją nowy dyrektor chce zachować balans pomiędzy niszowymi wydarzeniami, a imprezami masowymi. W swoich planach ma inicjatywy łączące pokolenia, znoszące podziały i wykluczenia. Chce też podjąć współpracę z różnymi środowiskami m.in. uniwersytetem. Sieniewicz obejmie stanowisko najprawdopodobniej na początku października.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,