Międzynarodowy Dzień Kota w WBP w Olsztynie

Międzynarodowy Dzień Kota w WBP w Olsztynie

dzien-kota-wbp

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie w ramach Międzynarodowego Dnia KOTA zaprasza na spotkanie promujące książkę: „Koty tymczasem. Zbiór opowiadań o kotach i kotkach” Goście wieczoru: Anna Rau (autorka, blogerka), Joanna Baska (ilustratorka) oraz Elżbieta Krywko (wydawca i prezes FMT).

Specjalnie z okazji Dnia Kota zapraszamy na promocję pierwszej w historii książki autorstwa kocich blogerów. Olsztyńskich kocich blogerów! „Koty tymczasem” to zbiór 12 opowiadań, w których wszystko skoncentrowane jest na tym, co kocie. Puszyści mieszkańcy domów tymczasowych, czyli Borys, Bella, Gitan, Emma, Jaskier, Arkot, Gabriel, Klara, Księżniczka i Kleofas, opisują świat szczerze, jak to koty, czasem z humorem, czasem z nostalgią.

Jedno jest pewne: kocia perspektywa niezwykle różni się od ludzkiej… Bo czy którykolwiek człowiek snułby refleksje na temat zaskakująco niekocich ludzkich wynalazków lub pracował nad odkryciem, czy można zrobić zdjęcie kota „od wewnątrz”? Ale Koty potrafią! Zbiór opowiadań powstał w oparciu o prowadzony od 2015 r. Koci Blog OKK. Przez ten czas swoje historie przedstawiło w nim kilkadziesiąt kocich podopiecznych Fundacji „Mruczący Terapeuta”.

Anna Rau, autorka tekstów, to olsztyńska bibliotekarka i wolontariuszka Fundacji.

Ilustratorka, Joanna Baska, pochodzi z Warszawy.

Prowadzący: Ewelina Zdancewicz-Pękala 16 lutego /piątek/ 2018 r., godz. 17.00

Współorganizator: Fundacja „Mruczący Terapeuta” (Olsztyn)

Czytelnia Książek (I piętro), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali