Miasto zagospodaruje dawną zajezdnię trolejbusową

Miasto zagospodaruje dawną zajezdnię trolejbusową

- Kategoria: Wiadomości
0

WizualizacjaWizualizacja

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej miasto zaadoptuje budynek dawnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały na cele Muzeum Nowoczesności.

Pod koniec czerwca prezydent Olsztyna podpisał umowy na dofinansowanie sześciu projektów miejskich kwotą ok. 42 mln zł.

– Dokładamy starań, aby w jak największym stopniu wykorzystać środki dotacyjne kierowane na rozwój gmin – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – Z pewnością taka kwota wpłynie pozytywnie na wizerunek Olsztyna, zwłaszcza, że znaczna część projektów dotyczy przestrzeni publicznej.

Ponad 1,5 mln zł otrzymał projekt dotyczący adaptacji budynku przy ul. Knosały na cele Muzeum Nowoczesności. Pierwotnie w budynku mieściła się zajezdnia trolejbusowa, która funkcjonowała w nim do 1971r tj. do czasu likwidacji miejskiej komunikacji trolejbusowej. Po tym czasie pełnił on funkcje magazynowe i warsztatowe.

Od kilku lat budynek nie jest użytkowany, ale dzięki dofinansowaniu unijnemu ma szansę odzyskać dawny blask. Docelowo obiekt ma pełnić funkcję przestrzeni wystawowej zlokalizowanego nieopodal Muzeum Nowoczesności.

Budynek zostanie przywrócony do pierwotnego wyglądu. Wyburzone zostaną wtórne przybudówki, odtworzona zostanie północna część budynku. Na elewacji ponownie pojawi się cegła, planuje się także powrót do wnętrza jednoprzestrzennego. Budynek zostanie ocieplony i wyposażony we wszelkie niezbędne instalacje: wodociągową, sanitarną, grzewczą, elektryczną, teletechniczną oraz przeciw pożarową. Zagospodarowana zostanie również zieleń wokół budynku, pojawi się nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 2 mln zł.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili