Miasto szuka chętnych do kontynuacji rewaloryzacji ostatniej części Parku Podzamcze

Miasto szuka chętnych do kontynuacji rewaloryzacji ostatniej części Parku Podzamcze

- Kategoria: Wiadomości
0

fontanna-wizualizacja

Miasto ogłosiło przetarg nieograniczony na zaprojektowanie i wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa estetyki i atrakcyjności przestrzeni publicznej Śródmieścia – budowa Parku Centralnego i rewaloryzacja Parku Miejskiego Podzamcze w Olsztynie – kontynuacja”.

W październiku 2012 r. miasto zakończyło rewitalizację pierwszego fragmentu Parku Podzamcze. Dzięki tym zmianom wyeksponowano wiadukty kolejowe, a zadbana zieleń poprawiła  walory widokowe parku. Wybudowano nowy mostek przez Łynę, odnowiona fontannę „Symfonia ptaków” i odbudowano ogródek dla dzieci.

Od kilku miesięcy trwa rewitalizacja południowej części parku Podzamcze po lewej stronie ul. Nowowiejskiego, poniżej Targu Rybnego. Planowane zakończenie prac w tej części parku nastąpić ma w grudniu tego roku.

W piątek 29 października 2013 r. ogłoszono przetarg na odnowienie ostatniej części parku, tj. od zaplecza Casablanki do mostu Jana. Termin składania ofert do przetargu mija 15 grudnia 2013 r. Planowane zakończenie prac w tym rejonie to 15 październik 2014 r.

W parku powstaną m. in. ścieżki spacerowe oraz rowerowe, place wejściowe, plac centralny, fontanna, oświetlenie parkowe oraz kładki przez rzekę Łynę. W parku ma także funkcjonować monitoring. Inwestycje poprzedziły badania archeologiczne, których wyniki zostały uwzględnione w dokumentacji projektowej.

Konsultacje społeczne pozwoliły na poznanie opinii i wniosków mieszkańców, które zostały uwzględnione w programie funkcjonalno-użytkowy oraz koncepcji programowej. Po otrzymaniu wytycznych od Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonano ponownej poprawy i uzupełnienia dokumentacji.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Informacja, fot. bip.olsztyn.eu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236