Miasto podpisało umowę na przygotowanie projektu przebudowy hali Urania

Miasto podpisało umowę na przygotowanie projektu przebudowy hali Urania

- Kategoria: Wiadomości
0

hala-urania-olsztyn

Prace związane z przebudową olsztyńskiej hali Urania weszły w kolejną fazę. Po zakończonych powodzeniem rozmowach ze zwycięskim zespołem architektów, podpisana została umowa. Zadanie będzie składać się z kilku etapów: przygotowania koncepcji z uwzględnieniem uwag sądu konkursowego, przygotowania projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, zaprojektowania aranżacji wnętrz oraz pomocy i nadzorowania realizacji inwestycji.

Za dokumentację oraz niezbędne do realizacji inwestycji formalności odpowiadać będzie pracownia, która wygrała ogłoszony przez miasto i olsztyński SARP konkurs architektoniczny, czyli Urban Architect.

Projekt budowlany ma być gotowy do 17 października 2016 roku, a pozwolenie na budowę uzyskane do końca listopada. Umowa z Urban Architect ma wartość niemal 1,6 mln złotych.

– Dobrze, że udało nam się dojść do porozumienia z olsztyńską pracownią – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Na pewno była to najlepsza propozycja. Poza tym lokalni architekci doskonale czują nasze miasto, co udowodnił konkurs na zagospodarowanie brzegów jez. Ukiel. Wierzę, że podobnie będzie także w tym przypadku, a olsztyńscy sportowcy i widzowie dostaną wysokiej klasy obiekt.

Koszt gruntownej przebudowy Uranii jest szacowany to ok. 40 mln złotych. Wymienione mają zostać wszystkie sieci, poprawiona izolacja, przemodelowane wnętrze hali i powiększona liczba miejsc na trybunach. W skrócie – z Uranii zostanie obecny kształt. Poza tym mają powstać dodatkowe sale – m.in. podnoszenia ciężarów oraz pełnowymiarowa, rozgrzewkowa. Poza tym przy okazji zagospodarowania przestrzeni wokół hali, ma powstać Aleja Gwiazd Sportu.

Urania jest kolejnym obiektem, który przygotowywany jest do przebudowy. W lutym podpisana została umowa na zaprojektowanie praktycznie zupełnie nowego stadionu miejskiego, który ma powstać w miejscu obecnego.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych