Miasto otrzyma unijną dotacje na rewitalizację obszarów miejskich

Miasto otrzyma unijną dotacje na rewitalizację obszarów miejskich

- Kategoria: Wiadomości
0

olsztyn-panorama

Miasto otrzymało decyzję o przyznaniu unijnej dotacji na rewitalizację obszarów miejskich. Dzięki otrzymanym środkom uporządkować teren wzdłuż Łyny, w pobliżu Mostu Jana, na Górce Jasia powstanie pumptrack, plac zabaw i siłownię pod chmurką, a olsztyński amfiteatr zyska nowy sprzęt nagłaśniający oraz oświetlenie.

– Nowy rok zaczynamy od rewitalizacji i są to bardzo dobre informacje, bo odnowiony Olsztyn to nasza coraz atrakcyjniejsza wizytówka – cieszy się prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – To już kolejne pieniądze, które zostaną wyłożone na poprawę estetyki naszego miasta oraz likwidację miejsc, które wcześniej nie przynosiły nam chwały.

A konkretnie chodzi o dotację na trzy zadania. Jedno zostało już zrealizowane, a teraz dostaliśmy zwrot poniesionych nakładów – to podjazd dla osób niepełnosprawnych, który zbudowaliśmy na plantach. Kolejne to rewaloryzacja parku Podzamcze. Pozwoli to uporządkować teren wzdłuż Łyny, w pobliżu Mostu Jana. Za te pieniądze min. odnowimy i ujednolicimy ogródki restauracyjne. Ostatnie to Górka Jasia. Dzięki unijnym pieniądzom ogłosimy przetarg na pumptrack, plac zabaw i siłownię pod chmurką, a tym samym zakończymy zagospodarowanie tego terenu.

Wartość projektów ogółem to blisko 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85 proc. przekroczyło 1,2 mln zł.

W tym samym działaniu znalazły się też fundusze dla Miejskiego Ośrodka Kultury na projekt „Olsztyński amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców”. Dotacja ta pozwoli m. in. na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego oraz oświetleniowego, gdyż dotychczas eksploatowany doszedł już do technicznego kresu. W tym przypadku pieniądze są nawet większe, bo całkowity koszt projektu to ponad 3 mln zł, a dotacja wyniosła ponad 2,35 mln zł.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego