Medale i puchary przełajowców z Dywit na mistrzostwach województwa

Medale i puchary przełajowców z Dywit na mistrzostwach województwa

- Kategoria: Sport
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Złoto, srebro, wysokie miejsca i dwa puchary w klasyfikacji drużynowej – tak znakomicie zaprezentowali się w Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS reprezentanci Gminy Dywity! Pierwsza impreza przełajowa w naszym regionie odbyła się w piątek 24 lutego w Pasłęku.

Bardzo dobrze spisali się podczas mistrzostw województwa zawodnicy Gminy Dywity z klubu GUKS Asy Dywity. Złoty medal w biegu młodziczek zdobyła Ola Król, która w bardzo dobrym stylu wygrała w biegu na dystansie 1500 metrów. W tym samym biegu Ala Jabłońska zajęła punktowane 19 miejsce. Za tydzień Ola weźmie udział w Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie. Trzymajmy, więc 4 marca kciuki za podopieczną trenera Andrzej Garbino.

W biegu chłopców świetnie spisał się Mateusz Maleszka, który po dobrym biegu na dystansie 1000 metrów zdobył srebrny medal. W biegu dziewcząt na dystansie 1000 metrów dzielnie walczyły najmłodsze biegaczki. Wysokie, piąte miejsce zajęła Julia Kopiczyńska, siódma była młodsza o 2 lata od większości rywalek Zuzia Stankiewicz. Dobrze pobiegły również Dagmara Milewicz /10m/, Fabiana Skuza /11m/, Oliwia Suchecka /14m/ oraz Greta Bołtromiuk /16m/. Wszystkie nasze zawodniczki, dzięki dobrym miejscom zapunktowały do klasyfikacji drużynowej. W biegu juniorów młodszych na dystansie 2000 metrów dobrze pobiegli nasi dwaj reprezentacji – Mikołaj Truszczyński minął linię mety piąty, zaś Sylwek Paluch był siódmy.

– Dzięki świetnej postawie wszystkich naszych zawodników w klasyfikacji klubów wspólnie z KS Polonia Pasłęk zajęliśmy pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji Gmin zrzeszonych w LZS zdobyliśmy III miejsce – mówi Szymon Niestatek, trener GUKS Asy Dywity. – Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za walkę na trasach i gratuluję pierwszych sukcesów w nowym sezonie lekkoatletycznym.

Opiekunami reprezentacji Gminy Dywity byli trenerzy Ewa Lewandowska, Szymon Niestatek oraz Andrzej Garbino. Wyjazd na Mistrzostwa Województwa zapewniła Gmina Dywity.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

19-latek chciał ukraść słup z panelem solarnym i wiatrakiem. Został zatrzymany

19-latek z Działdowa odpowie za usiłowanie kradzieży słupa