Matka piła alkohol z nieletnim synem i jego kolegami

Matka piła alkohol z nieletnim synem i jego kolegami

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Za rozpijanie nieletnich oraz sprawowanie nad nimi opieki w stanie nietrzeźwości odpowie 50-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta piła alkohol ze swoim 17-letnim synem i jego kolegami. O zdarzeniu policjantów poinformowała zaniepokojona matka jednego z chłopców.

W poniedziałek wieczorem zaniepokojona kobieta zgłosiła oficerowi dyżurnemu, że jej nieletni syn przebywa u kolegi, którego matka częstuje chłopców alkoholem. Wysłani pod wskazany adres policjanci potwierdzili to zgłoszenie. W mieszkaniu zastali Elżbietę P. wraz z czwórką dzieci. Było tam trzech 17-letnich chłopców, w tym syn 50-latki oraz jej 15-letnia córka.

Podczas rozmowy z kobietą policjanci od razu poczuli od niej zapach alkoholu. Badanie wykazało blisko 4 promile. Również dwóch nastolatków było pijanych- syn kobiety miał 1,5 natomiast jego kolega 0,5 promila.

Z uwagi na to, że kobieta była pijana i nie mogła sprawować opieki nad dziećmi, policjanci wezwali na miejsce pracowników MOPS-u oraz członka rodziny – pełnoletniego syna Elżbiety P., który zajął się rodzeństwem. Pozostali chłopcy zostali przewiezieni do komendy, skąd odebrali ich rodzice.

Wobec pijanej matki wszczęte zostało postępowanie karne. Za rozpijanie nieletnich oraz sprawowanie nad nimi opieki pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Jeśli okaże się, że dzieci narażone były na niebezpieczeństwo, kobiecie grozi nawet 5 lat pobawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (ab/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne