Materace – kiedy trzeba je wymienić?

Materace – kiedy trzeba je wymienić?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

materace-art

Współczesne materace produkowane są z wysokiej jakości materiałów, a za projekty najlepszych producentów odpowiadają doświadczeni projektanci. Oni wiedzą, jak stworzyć materace wytrzymałe i wygodne. Niestety produkty te nie są wieczne i jak wszystko zużywają się. Prędzej czy później trzeba zatem wymienić materace w swoim domu.

Czas na nowe materace

Trudno jednoznacznie wskazać, kiedy przychodzi czas na wymianę materaca. Zasadniczo przyjmuje się, że po około siedmiu latach warto mu się przyjrzeć i sprawdzić, czy jego stan wciąż przekłada się na zdrowy sen w komfortowych warunkach. Nie ma co się oszukiwać, po mniej więcej dekadzie użytkowania, materace na ogół wymagają już wymiany. Wiele będzie oczywiście zależało od częstotliwości użytkowania. Konsumenci, którzy w łóżku nie tylko śpią, ale również wypoczywają w ciągu dnia, a nawet pracują, muszą liczyć się z tym, że ich materace szybciej się zniszczą. Kupno nowego produktu to oczywiście wydatek, ale warto podejść do niego jak do rozsądnej inwestycji. Wygodny, dopasowany do potrzeb materac przekłada się na zdrowy sen, dobre samopoczucie w ciągu dnia, lepszą koncentrację oraz brak problemów z mięśniami czy kręgosłupem.

Zmiany widoczne nie tylko gołym okiem

Po czym poznać, że materace nie nadają się do dalszego użytkowania? Konsultant sklepu Materace dla Ciebie sugeruje zwrócić uwagę na kilka czynników. Do tych wprost rzucających się w oczy należą różnego rodzaju przetarcia materiału czy widoczne z daleka zagłębienia. Te ostatnie można też wyczuć po położeniu się ma materacu. Najczęściej pojawiają się na środku łóżka i powodują, że śpiąca osoba wręcz zapada się w materac. Poza tym po wieloletnim użytkowaniu mogą pojawić się na nim różnego rodzaju wybrzuszenia czy guzki. To pierwszy sygnał, że pora oswoić się z myślą o wymianie. Jeżeli natomiast podczas snu wyczuwa się sprężyny, nie ma na co czekać. Wysłużone materace powinny zostać zastąpione nowymi produktami. Aby sen wciąż przekładał się na zdrowie, warto po kilku latach systematycznego użytkowania zacząć przyglądać się swojemu materacowi. Nie wszystko jednak da się zauważyć czy wyczuć dotykiem. Otóż w materacu gromadzi się pot, naskórek, a także drobnoustroje. Zwłaszcza te ostatnie są niebezpieczne dla zdrowia i samopoczucia człowieka.

Wybierając nowe materace

Jeżeli decyzja o zakupie nowych materacy dla siebie i rodziny zapadła, warto zastanowić się nad wyborem najbardziej adekwatnych produktów. Przy okazji należy się zastanowić, czy od momentu nabycia poprzedniego materaca coś się zmieniło. Głównie chodzi tu o wagę, problemy zdrowotne, ale także preferowaną pozycję spania. Materace powinny być kupowane w oparciu o takie czynniki, ponieważ tylko dobrze dopasowane produkty przekładają się na zdrowy i przyjemny sen. Przykładowo należy postawić na twardsze materace, jeżeli w międzyczasie się przytyło. Im większa masa ciała, tym zalecana jest większa twardość produktu. Częstym problemem współczesnych ludzi są także alergie, które mogą ujawnić się na różnych etapach życia. Materace przeznaczone dla alergików mogą znacząco podnieść komfort ich wypoczynku. A także życia.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w