Marszałek nagrodzi wybitnych sportowców

Marszałek nagrodzi wybitnych sportowców

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją od tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją od tekstu

19 sportowców z Warmii i Mazur otrzyma z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina nagrody pieniężne za osiągnięte wyniki sportowe w drugiej połowie 2017 roku. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia (wtorek) o godz. 9 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie w sali nr 331.

Nagrody pieniężne przyznawane są sportowcom za osiągnięte wyniki w zawodach o randze krajowej lub międzynarodowej.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Jakub Kochanowski (złoty medalista mistrzostw świata juniorów w siatkówce, Tomasz Szewczak (medalista igrzysk sportów nieolimpijskich World Games w ju jitsu), Maciej Sarnacki (medalista prestiżowych zawodów z cyklu Grand Slam oraz Grand Prix w judo) czy Mateusz Kamiński (medalista mistrzostw świata seniorów w kajakarstwie). Na ten cel z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczono kwotę 72 tys. zł.

Z kolei Konrad Bukowiecki (medalista młodzieżowych mistrzostw Europy oraz Uniwersjady w pchnięciu kulą) podczas wtorkowego spotkania otrzyma nagrodę pieniężną ze środków Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały