Małżeństwo przyłapane na kradzieży ubrań

Małżeństwo przyłapane na kradzieży ubrań

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zarzut kradzieży zostanie przedstawiony małżeństwu, które chciało ukraść odzież w jednej z galerii handlowych na terenie Olsztyna. Mężczyzna zdejmował z wieszaków t-shirty i przekazywał swojej żonie, która chowała je w specjalnie przygotowanej do kradzieży torbie. Wszystko zauważył pracownik ochrony, który zatrzymał sprawców i powiadomił policję. Dzisiaj usłyszą oni zarzut kradzieży za który może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem doszło do kradzieży ubrań w jednej z galerii handlowych na terenie Olsztyna. Sprawcami przestępstwa było małżeństwo, które doskonale przygotowało się do nielegalnego procederu. Do kradzieży ubrań wykorzystali oni torebkę wyłożoną od środka specjalną taśmą i folią aluminiową tak aby uniknąć włączenia się alarmu na bramkach wyjściowych podczas opuszczania sklepu. Działając w ten sposób, próbowali oni ukraść odzież o wartości ponad 800 zł.

26-letni mężczyzna, najpierw zdejmował z wieszaków koszulki a następnie przekazywał je swojej 27-letniej żonie. Gdy stał na tzw. „czatach” jego żona chowała ubrania do specjalnie przygotowanej torebki. Wszystko, na kamerach monitoringu obserwował pracownik ochrony i w chwili, gdy małżeństwo chciało opuścić sklep, ochroniarz zatrzymał ich i powiadomił policję.

Oboje, zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie przebywają do chwili obecnej. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszą oni zarzut kradzieży do której się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

7. edycja Olsztyn Green Festival w tym roku nie odbędzie się

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował wczoraj na swoim