Majowe koncerty w Galerii Sowa

Majowe koncerty w Galerii Sowa

galeria-sowa

Prezentujemy plan wydarzeń przygotowanych przez Galerię Sowa w Olsztynie na miesiąc maj.

09.05.2017 Stand-Up Inferno prezentuje: NOWY Jurkiewicz i Michał Kutek!
Start o godz. 20.00. Bilety 20zł. Osoby które odwiedzą Sowę w piątek i sobotę mogą kupić bilety za 15zł.

Więcej info na www.facebook.com/events/628347427356337 lub poniżej.

Stand-Up 9.05

10.05. 2017 The Missing Part – Natalia Kwiatkowska(bluesowa wokalistka 2016r)& Robert Kapkowski
Start o godz. 20.00. Bilety 15zł/20zl.

Więcej info na www.facebook.com/events/1758494751147787 lub poniżej.

16.05.2017 godz 20.00 The Steepwater Band (USA)

STEEPWATER

Bilety Galeria Sowa i www.ticketportal.pl/Event/THE_STEEPWATER_BAND w cenie 30/35zł.

www.facebook.com/events/1350420465019260

17.05.2017 godz.20.00 Czarny Pies – niepowtarzalny projekt, na polskiej scenie muzycznej, kultowego gitarzysty Leszka Windera.

czarny pies

Kapela wędrowna Czarny Pies 17 maja zawita do Sowy. Z nami znakomity Jerzy Piotrowski. W taborze jeszcze: Jan Galach, Michał Kielak, Mirek Rzepa, Krzysztof Scieranski, Darek Ziółek i Leszek Winder.

Bilety Galeria Sowa i Biletyna.pl w cenie 45/50zł  https://www.facebook.com/events/1117626028383477

18.05.2017 godz 20.00 W Trzech Osobach – Teatr Improwizacji

W trzech Osobach

Kacper Ruciński, Jakub Śliwiński i Wojciech Tremiszewski do samego wejścia na scenę nie wiedzą, co na niej zrobią.
Witają się z widownią, biorą słowo, skojarzenie, pomysł. I przez następne 90 minut z przerwą improwizują.

Ich spektakle to bardzo sprawna improwizacja, dzikie tempo, absurd i szaleństwo oraz bezkompromisowość formy i treści.

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)   www.facebook.com/events/1894942987448937

19.05.2017   godz 20.00  W rytmie flamenco- śpiew i taniec prosto z Sevilli

Flamenco prosto z Sevilli

Czwarta  odsłona cyklu ” W rytmie flamenco”!!!
Tym razem w międzynarodowym składzie:  DUET DIAA EDDIN / ELIZA LA MORÁ
Artyści współpracują ze sobą od 2013 roku. Zrealizowali wspólnie szereg projektów artystycznych. We wrześniu 2013 podczas Nocy Kultury w Norrköping (Szwecja) zaprezentowali premierowy, autorski spektakl flamenco „El Armario”.

W 2015 roku wzięli udział w festiwalu ‘Let’s Sing and Dance for Peace’, występując na deskach Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia). Na swoim koncie mają liczne występy w Polsce, m.in. w Studio Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin, czy w warszawskim cyklu koncertów Tablao Flamenco.

W 2015 roku zatańczyli w projekcie z cyklu Speaking Concerts „Bolero” we współpracy z Orkiestrą Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego (fotorelacja: http://www.speakingconcerts.pl/bolero-2015-2 ). Ponadto artyści regularnie prowadzą intensywne warsztaty tańca flamenco, współpracując ze szkołami flamenco w całej Polsce.

PAZ DE MANUEL

Pochodzi z miasteczka Priego de Córdoba w Andaluzji. Po ukończeniu studiów w Granadzie rozpoczęła naukę śpiewu flamenco u mistrzów takich jak El Pele, Juan José Amador, Rafael de Utrera, Encarna y José Anillo, María Mezcle, Juan Zarzuela, czy Antonio Mejías. Swoje umiejętności rozwijała także w Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco w Sewilli.

JAKUB WAGNER

Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar).

Bilety Galeria Sowa i  Biletyna.pl w cenie 35zł www.facebook.com/events/854196474719802

Stand-Up Inferno prezentuje: NOWY Jurkiewicz i Michał Kutek!

MICHAŁ KUTEK:
Z wykształcenia prawnik, od dwóch lat postępuje wbrew woli rodziców, coraz silniej ciągnąc w stronę stand-upu. Michał prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty. Nie należy do rozgorączkowanych, biegających po scenie spoconych dzików. Sporo w nim goryczy i rozczarowania, głownie sobą.

CZAREK JURKIEWICZ ze swoim nowym, nie granym w Olsztynie materiałem!!!
„Opcja jest tego typu” to Rattatouile z lęków neurotyka oraz próba spojrzenia w przyszłość ponad falę powracającego obecnie nacjonalizmu. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na najbardziej nurtujące pytania – Skąd się wzieliśmy? Czy prawidzwy Polak musi mieć tytanowy napletek, żeby nie udało się go usunąć? Czy masz pożyczyć 2,30 zł do biletu bo nie mam jak wrócić?

W swoich tekstach wywala swoją brudną duszę na lewą stronę, wciągając nas w czarną otchłań beznadziei, zmarnowanych okazji i zatrutą zazdrością podejrzliwości.

Całą imprezę poprowadzi człowiek, który hasło Sex, Drugs & Rock’n’Roll wprowadził w swoje życie jako Dziękujępostoję, Theraflue & E’n’ya, czyli Maciej Brudzewski!

The Missing Part to duet akustyczny założony przez wokalistkę i gitarzystę zespołu Cheap Tobacco- Natalię Kwiatkowską i Roberta Kapkowskiego.

Muzyka, którą wykonują nawiązuje do takich gatunków jak m.in. blues, soul, gospel.

Duet w swoim programie posiada zarówno kompozycje autorskie jak i własne aranżacje muzyków i zespołów takich jak: Eva Cassidy, Etta James, Eric Clapton, Bill Withers, Jimi Hendrix, Bonnie Raitt, Amy Winehouse

The Steepwater Band (USA) – zespół powstał w Chicago w 1998 roku jako trio. Nazwa pochodzi od statku towarowego zobaczonego przez wokalistę i gitarzystę Jeffa Massey’a w porcie nad jeziorem Michigan.

Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, poprzez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors), a obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich.

Właśnie promują szósty studyjny album zatytułowany „Shake Your Faith”. Ich utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Ponad 41 mln zł dotacji na gospodarkę wodno-ściekową w aglomeracji olsztyńskiej

Olsztyn otrzyma 41,5 mln zł unijnej dotacji na