Ma cofnięte uprawnienia, ale jak twierdzi „jest uzależniony od jazdy i będzie dalej jeździł”

Ma cofnięte uprawnienia, ale jak twierdzi „jest uzależniony od jazdy i będzie dalej jeździł”

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-ulica

Przed sądem za przestępstwo odpowie 22-latek. Młody kierowca jechał swoim bmw mimo decyzji Prezydenta Miasta Olsztyna o cofnięciu mu uprawnień. Podczas kontroli drogowej Patryk J. oświadczył policjantom, że nadal będzie jeździł gdyż jest cyt.”uzależniony od jazdy samochodem”. Sporządzając dokumentację procesową policjanci umieścili w niej oświadczenie kierowcy by sąd wziął to pod uwagę.

Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Celem dodania w 2015r. do Kodeksu Karnego art. 180a było wyeliminowanie z ruchu osób, którym zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pomimo cofnięcia uprawnień prowadzą dalej pojazdy mechaniczne.

Z taką odpowiedzialnością może liczyć się 22-letni mieszkaniec Olsztyna. Młody kierowca został zatrzymany w weekend na jednej z ulic w mieście przez wywiadowców. Patryk J. jechał swoim bmw mimo, że miał cofnięte uprawnienia. Podczas kontroli drogowej młody kierowca oświadczył policjantom, że i tak nadal będzie jeździł gdyż jest cyt.”uzależniony od jazdy samochodem”. Ponadto nie miał on przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz ubezpieczenia oc.

Sporządzając dokumentację procesową policjanci umieścili w niej nie tylko oświadczenie kierowcy ale również fakt braku wymaganych dokumentów, by sąd orzekając karę wziął te okoliczności pod uwagę.

Źródło: KMP Olsztyn (mp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236