Łyna wylała. Droga w kierunku Bartąga zamknięta dla ciężarówek

Łyna wylała. Droga w kierunku Bartąga zamknięta dla ciężarówek

- Kategoria: Wiadomości
0

Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie informuje, że od wtorku 16 lipca do odwołania zostaje zamknięta dla pojazdów powyżej 3,5 tony droga powiatowa nr 1374N na odcinku od drogi krajowej nr 51 do Bartąga. Powodem jest wylanie Łyny po weekendowych opadach deszczu. Rozlewiska rzeki sięgają miejscami krawędzi jezdni.

Ważna informacja dla kierowców samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Po weekendowych opadach deszczu i wylaniu Łyny drogowcy z powiatu olsztyńskiego zdecydowali o zamknięciu z dniem 16 lipca drogi powiatowej prowadzącej do Bartąga (na odcinku od DK 51 do skrzyżowania przed mostem w Bartągu).

Woda z Łyny poprzez przepusty przedostała się na obie strony jezdni – informuje Jarosław Krzemieniewski, kierownik referatu technicznego PSD w Olsztynie. Miejscami rozlewiska sięgają krawędzi jezdni.

Drogowcy ustawiają w tej chwili przy drodze znaki B-5 zakazu wjazdu samochodów ciężarowych. Jak informuje Jarosław Krzemieniewski zamknięcie drogi powinno potrwać od 3 dni do tygodnia.

Wszystko jest uzależnione od tego, jak szybko unormuje się stan rzeki i rozlewisk – mówi Jarosław Krzemieniewski.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W sobotę otwarcie Aquasfery. Zobacz na jakich zasadach będzie można korzystać z basenów

W sobotę, 6 czerwca 2020 roku o godz.