Łoś i sarna przyczyną dwóch zdarzeń drogowych

Łoś i sarna przyczyną dwóch zdarzeń drogowych

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztynfot. KWP Olsztyn

Na terenie gminy Wielbark doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. W minioną sobotę prosto pod koła jadącego prawidłowo pojazdu marki Ford, wpadł łoś. Natomiast w poniedziałek nad ranem na prostym odcinku drogi pojazd Renault zderzył się czołowo z sarną. 40-letni kierujący Fordem i 45-letni kierowca Renault nie doznali żadnych obrażeń ciała.

W minioną sobotę około godziny 17:20 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował patrol ruchu drogowego na trasę Szczytno – Wielbark, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że prosto pod koła jadącego prawidłowo Forda, wpadł łoś. Kierujący pojazdem 49-letni mieszkaniec Olsztyna był trzeźwy i nie posiadał żadnych obrażeń ciała.

W poniedziałek rano, około godziny 5:00 policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zostali ponownie skierowani przez oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy na trasę Szczytno-Wielbark. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący Renault zderzył się z sarną. 45-letni mieszkaniec Warszawy był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej.

W obu przypadkach funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów a zwierzynę przekazali przedstawicielom Powiatowej Dyrekcji Dróg.

Źródło: KWP Olsztyn (ig/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wernisaż wystawy „Budowa mostu św. Jakuba w Olsztynie” Bożenny Koper

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza wernisaż wystawy